اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

تک تایمز : یک توسعه‌دهنده به‌کمک بریدگی مک‌بوک پرو، ارسال فایل با AirDrop را آسان‌تر کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

بیشتر کاربران، کم‌وبیش با بریدگی نمایشگر آیفون کنار آمده‌اند و به آن عادت دارند. این بریدگی اولین‌بار سال ۲۰۱۷ با معرفی آیفون X ارائه شد که در آن زمان بحث‌های زیادی میان افراد ایجاد کرد. اکنون وقتی صحبت از بریدگی نمایشگر مک‌بوک پرو به‌میان آید، فقط آخرین مدل‌های این لپ‌تاپ است که از آن بهره می‌برد. ایان کین، درحال توسعه‌ی اپلیکیشنی است که می‌تواند بریدگی مک‌بوک پرو را بسیار کاربردی جلوه دهد. درواقع او قصد دارد از این ویژگی برای ارسال آسان‌تر فایل‌ها ازطریق AirDrop بهره ببرد.

به گزارش ورج، ایان کین در ویدیویی که در توییتر خود به‌اشتراک گذاشته، نشان می‌دهد این برنامه چگونه می‌تواند زمانی‌که کاربر درحال کشیدن فایل‌های سازگار با AirDrop است، چشمک بزند. ایده این است که پس از کشیدن فایل‌ها، بتوان آن‌ها روی ناحیه‌ی بریدگی رها کرد. در این مرحله، پنجره‌ی اشتراک‌گذاری سنتی AirDrop باز خواهد شد و دستگاه‌هایی‌ را نشان خواهد داد که می‌توان فایل‌ها را به آن‌ها ارسال کرد. این ویژگی در مقایسه با رویکرد رسمی اپل، میان‌بری ساده محسوب می‌شود؛ روشی که معمولاً شامل باز کردن یک فایل و پیمایش به منوی اشتراک‌گذاری آن، سپس کلیک روی فایل یا رفتن به بخش اختصاصی AirDriop در Finder است.

مقاله‌ی مرتبط:

اپلیکیشن کین هنوز به‌صورت رسمی دردسترس نیست، اما این توسعه‌دهنده اعلام کرده که در روزهای آینده، نسخه‌ی محدود اولیه‌ی آن را در TestFlight ارائه خواهد داد. اگرچه این اپلیکیشن برای کار روی مک‌بوک‌های مجهز به بریدگی طراحی شده، اما براساس اعلام توسعه‌دهنده‌ی آن، با سایر مدل‌های بدون ناچ نیز سازگار است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مدل پایه وان‌پلاس ۱۰T با حافظه‌ی ۱۲۸ گیگابایت با قیمت ۹۶۰ دلار عرضه خواهد شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، طبق اطلاعات فاش‌شده در …