تک تایمز : خطرات استفاده از کابل USB تقلبی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

خطرات استفاده از کابل USB تقلبی

این کابل با بهره گیری از تراشه‌ای بسیار کوچک می‌تواند اطلاعات کاربران را بدزدد و از راه‌ دور برای مهاجم ارسال کند. این کابل اولین بار توسط یک هکر و محقق امنیتی به نام مایک گروور در سال ۲۰۱۹ ساخته شد.

معمولا تشخیص کابل مخرب از نمونه‌های استاندارد آن برای کاربران عادی بسیار دشوار است؛چون در زیر پوشش آشنای آن تراشه‌ای تعبیه شده است که می‌تواند برای هکرها بسیار جذاب باشد.

برای مثال اگر کابل لایتنینگ O.MG هم‌زمان به مجیک کیبورد و کامپیوتر مک متصل شده است. کابل می‌تواند گذرواژه‌ها یا هر چیز دیگری که کاربر تایپ می‌کند، از راه دور به مهاجم ارسال کند!

در واقع، اگر یک کابل لایتنینگ O.MG به کامپیوتر شما وصل شود هکر می‌تواند از راه دور کامپیوتر شما را کنترل کند. این کابل حاوی یک هات اسپات داخلی بی سیم است که به هکرها این امکان را می‌دهد که دستوراتی را در کامپیوتر مک یا ویندوز که کابل به آن وصل شده اجرا کنند.

کافی است شما مجوز شارژ و یا اتصال به یک کامپیوتر را صادر نمایید، تا هکرها به راحتی به دستگاه شما متصل شوند. به همین جهت توصیه می‌گردد که: هنگام شارژ در مکانهای عمومی فقط از کابل‌های خودتان استفاده کنید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : محققان با استفاده از اَبَرکامپیوترهای معمولی برتری کوانتومی گوگل را رد کردند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، گوگل در سال ۲۰۱۹ …