تک تایمز : در واکنش به اقدام ایلان ماسک، ارزش سهام توییتر ۶٫۶ درصد افت کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

براساس آنچه کوین‌دسک می‌نویسد ارزش سهام توییتر در واکنش به تلاش ایلان ماسک برای خروج از قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری، قبل از آغاز معاملات بازار سهام با افت ۶٫۶ درصدی مواجه شد. تحلیلگران می‌گویند این واکنش بازار نتیجه‌ی نگرانی از اقدام قانونی توئیتر برای مقابله با انصراف ایلان ماسک از قرارداد است.

در زمان نوشته شدن این مقاله، ارزش هر سهم از سهام توییتر در بازار بورس نیویورک ۶٫۵۵ درصد افت کرد و به ۳۴٫۴ دلار رسید.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، چند ماه پیش اعلام کرد در قراردادی به ارزش ۴۴ میلیارد دلار شبکه‌ی اجتماعی توییتر را تصاحب می‌کند. چند هفته پس از اعلام این خبر، ایلان ماسک انتقاد به مدیران توییتر را شروع کرد و گفت آن‌ها اطلاعات دقیقی درباره‌ی تعداد حساب‌های اسپم ارائه نداده‌اند. در نهایت تیم حقوقی ایلان ماسک با ثبت پرونده‌ی جدیدی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که ثروتمندترین فرد دنیا دیگر علاقه‌ای به تصاحب توییتر ندارد.

هیئت‌مدیره‌ی توییتر تهدید کرده است که پرونده را به دادگاه می‌کشاند. رئیس هیئت‌مدیره‌ی این شبکه‌ی اجتماعی می‌گوید که اطمینان دارد توییتر در دادگاه پیروز خواهد شد.

قرارداد بین ایلان ماسک و توییتر دارای غرامت فسخ یک میلیارد دلاری است. این یعنی هر طرف قرارداد که به‌دنبال خروج از آن باشد باید غرامت سنگینی پرداخت کند. به نظر می‌رسد ایلان ماسک با متهم کردن توییتر به نقض مفاد قرارداد به‌دنبال عدم پرداخت این غرامت است.

مقاله‌های مرتبط:

ماه‌ها پیش به هنگام اعلام اولیه‌ی تمایل ایلان ماسک به خرید توییتر، ارزش سهام این شبکه‌ی اجتماعی رشد کرد. بااین‌حال در گذر زمان ارزش سهام توییتر پایین آمد. تلاش هیئت‌مدیره‌ی توییتر برای بستن قرارداد با ایلان ماسک منطقی است، چون این قرارداد سود زیادی برای آن‌ها دارد. به موجب این قرارداد قرار بود ایلان ماسک به ازای هر سهم از توییتر، ۵۴٫۲۰ دلار به سهام‌داران بدهد.

چند روز پیش در پی عقب‌نشینی ایلان ماسک از تصاحب توییتر، ارزش سهام تسلا رشد کرده بود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : لنوو توضیحاتی درباره مکانیسم خنک‌کننده فوق‌العاده گوشی گیمینگ Legion Y70 ارائه داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، لنوو قصد دارد با …