تک تایمز : اینتل پردازنده های نسل ۱۳ راپتور لیک‌ را درست بعد از پردازنده‌های سری رایزن ۷۰۰۰ ای ام دی معرفی خواهد کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به نظر می‌رسد اینتل بلافاصله بعد از رویداد AMD پردازنده‌های نسل ۱۳ راپتور لیک‌ ‌خود را معرفی خواهد کرد. 

این شرکت قرار است رویداد سالانه Innovation را در تاریخ ۲۷ تا ۲۸ سپتامبر برگزار کند و‌ در توضیح این رویداد گفته شده است که اینتل درباره معماری هیبریدی پردازنده‌های خود توضیحاتی خواهد داد. معماری هیبریدی هم‌اکنون در نسل ۱۲ آلدرلیک استفاده و قرار است در نسل ۱۳ راپتورلیک نیز استفاده گردد. 

البته هنوز مشخص نیست که این توضیحات به چه معنایی خواهد بود و آیا اینتل قصد معرفی پردازنده‌های نسل جدید خود را خواهد داشت یا نه. طبق شایعات قبلی نیز، نسخه دسکتاپ راپتور لیک سری S در ماه اکتبر بعد از پردازنده‌های رایزن ۷۰۰۰ و سوکت AM5  معرفی خواهد شد. 

طبق اطلاعاتی که قبلا فاش شده است به نظر می‌رسد سری S راپتور لیک دارای بهبودهایی در بخش‌های مختلف خواهند بود.

براساس این اطلاعات، پردازنده‌های راپتور لیک همچنان با سوکت سال گذشته LGA 1700 سازگار خواهند بود، اما مدل‌های رده‌بالاتر آن‌ها از رم‌های پیشرفته DDR5-5600 پشتیبانی خواهند کرد که ارتقا قابل‌توجهی در این بخش برای آن‌ها محسوب خواهد شد.

از طرف دیگر، این پردازنده‌ها همچنان با مادربوردهای سال گذشته سری ۶۰۰ کار خواهند کرد و نسخه‌های اقتصادی آن‌ها نیز فقط با رم DDR4-3200 سازگار خواهند بود.

در هر باید منتظر بمانیم و‌ ببینیم اینتل چه برنامه‌هایی در سر دارد و آیا زودتر از AMD پردازنده‌های جدید خود را معرفی خواهد کرد یا نه.

منبع: Neowin

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : حذف پیام واتساپ پس از ارسال بعد از ۴۸ ساعت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، حذف پیام واتساپ پس …