اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

تک تایمز : IDC: عرضه ۱.۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در بازار امارات متحده عربی در سه ماه اول ۲۰۲۲

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

موسسه IDC گزارش داده است که مجموع گوشی‌های عرضه شده در کشور امارلت متحده عربی در سه ماهه اول ۲۰۲۲ برابر با ۱.۵ میلیون دستگاه بوده است که‌ ارزشی حدود ۵۰۰ میلیون دلار داشته است. ‌

این آمار نشان می‌دهد که‌ گوشی هوشمند در امارات‌ متحده عربی با تقاضای بسیاری زیادی روبه‌رو است، بطوریکه حدود ۹۹،۵۵ درصد از کل گوشی‌های عرضه شده در این کشور از نوع هوشمند و فقط ۰.۴۵ درصد از نوع گوشی‌های ساده بوده‌اند.

طبق گزارش IDC، امارات متحده عربی حدود ۲۵ درصد کل گوشی‌های عرضه شده در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را به خود‌ش اختصاص داده است. کل گوشی‌های عرضه شده در این ‌منطقه در مجموع ۶.۱ میلیون دستگاه بوده است. ‌

بازار گوشی‌های هوشمند در جریان شیوع کرونا رشد چشمگیری داشت ولی با وجود این به نظر می‌رسد با فروکش کردن کرونا و بازگشت شرایط به حالت عادی، میزان تقاضا برای این ‌گوشی‌ها کاهش یافته است.

طبق گزارش IDC، میزان عرضه گوشی‌های هوشمند به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در سه ماهه اول ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۰.۸ درصد کاهش یافته است، اما در عوض نسبت به سه ماهه قبلی ۰.۴ درصد افزایش یافته است. این در حالیست که عرضه گوشی‌های غیرهوشمند  ۹.۸ درصد کاهش یافته است. نکته جالب اینکه‌، ارزش بازار گوشی هوشمند در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ۲.۱ میلیارد دلار رسیده است. 

منبع: Gizchina

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مک‌ مینی M2 و M2 Pro بدون تغییر ظاهری در دست ساخت است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، مارک گورمن از بلومبرگ …