تک تایمز : پلی استور صفحه جدید Data Safety را جایگزین صفحه مجوز دسترسی‌های اپلیکیشن‌ها کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

گوگل سال گذشته یک قابلیت امنیتی جدید به نام Data Safety  برای اپلیکیشن‌های منتشرشده در پلی استور معرفی کرد و‌ حالا اطلاعات مربوط به آن در بخش info اپلیکیشن‌ها در پلی استور ظاهر شده است. در حال حاضر همه اپلیکیشن‌های پلی استور ملزم به استفاده از این برنامه هستند تا توسعه‌دهندگان باید همه مجوزهای لازم برای اپلیکیشن‌های خود را ذکر کنند. 

پلی استور

البته این اطلاعات را نباید با لیست مجوزهایی که پلی استور قبلا برای هر اپلیکیشن نمایش می‌داد اشتباه گرفت. اطلاعات اول توسط خود توسعه دهندگان ارائه می‌شود اما اطلاعات دوم به‌طور خودکار توسط خود پلی استور و ‌با اسکن فایل‌های داخلی هر اپلیکیشن ایجاد می‌شد. ‌حالا صفحه جدید مجوزها جایگزین صفحه قبلی لیست مجوزها شده است و هنوز معلوم ‌نیست که هدف گوگل از انجام این کار چه بوده است و آیا لیست جدیدی که توسط خود توسعه‌دهندگان پر می‌شود قابل اعتماد است یا نه.

البته گوگل گفته است که توسعه‌دهندگانی که اطلاعات غلطی را در رابطه با لیست مجوزهای لازم برای اپلیکیشن‌هایشان ذکر کنند با جریمه‌های سنگینی مواجه‌ خواهند شد. در هر حال، باید منتظر ماند و دید نتایج این اقدام جدید گوگل چه خواهد بود. نظر شما درباره این اتفاق چیست؟

منبع: Gsmarena

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : لنوو توضیحاتی درباره مکانیسم خنک‌کننده فوق‌العاده گوشی گیمینگ Legion Y70 ارائه داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، لنوو قصد دارد با …