تک تایمز : قیمت احتمالی پردازنده‌های گرافیکی دسکتاپ اینتل Arc Alchemist افشا شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به‌گزارش ویدئوکاردز، ظاهراً wccftech به بروشوری دست یافته که شرکت اینتل در جلسه‌ای برای همکارانش در تایوان تهیه کرده است.

براساس اطلاعات افشاشده، گرافیک Arc A770 اینتل با قرارگیری در بازه‌ی قیمتی ارزان‌تر از ۳۹۹ دلار با گرافیک‌های رادئون RX 6650XT و GeForce RTX 3060 Ti رقابت خواهد کرد. علاوه‌براین، گرافیک A750 اینتل رقیب گرافیک RTX 3060 و رادئون RX6600 در محدوده‌ی قیمتی ارزان‌تر از ۳۴۹ دلار خواهد بود. اینتل به‌تازگی، نتایج بنچمارک رسمی خود را برای گرافیک Arc A750 منتشر کرد و مدعی شد این محصول در عناوین منتخب می‌تواند RTX 3060 را شکست دهد.

متأسفانه فهرست قیمت‌گذاری دقیقی دردسترس قرار نگرفته است؛ اما حداقل در بروشور فهرست محدوده‌ی توان طراحی گرمایی (TDP) و پیکربندی حافظه و برخی اطلاعات جدید دیگر به‌چشم می‌خورد. برای مثال، گرافیک Arc A770 با توان طراحی گرمایی ۲۲۵ وات و حافظه‌های ۱۶ و ۸ گیگابایتی در فهرست نشان داده می‌شود.

همچنین، توان طراحی گرمایی مشابهی برای گرافیک A750 ثبت شده است؛ اما بنابر سایر اطلاعات موجود، این مدل برخلاف ادعای قبلی که با حافظه‌ی ۱۲ گیگی عرضه خواهد شد، قرار است با حافظه‌ی ۸ گیگابایتی عرضه شود. این یعنی هیچ‌کدام از گرافیک‌های دسکتاپ اینتل آرک با حافظه‌ی ۱۲ گیگی و باس ۱۹۲ بیتی ارائه نخواهد شد.

Arc Alchemist Desktop

در بازه‌ی قیمتی ۲۰۰ تا ۲۹۹ دلار نیز گرافیک Arc A580 با توان طراحی گرمایی ۱۷۵ وات و حافظه‌ی ۸ گیگابایت در بین گزینه‌ها است. این مدل رقیبی برای RTX 3050 و RX 6500XT به‌شمار می‌رود. بد نیست بدانید که رقبای گرافیک اینتل آرک A580 به‌ترتیب با ۱۳۰ و ۱۰۷ وات توان مصرفی کمتری دارند.

Arc Alchemist Desktop

مقاله‌ی مرتبط:

کم‌سرعت‌ترین SKU در میان سری آلکمیست اینتل، مدل‌های Arc 380 و Arc 310 خواهند بود که توان مصرفی آن‌ها برابر با ۷۵ وات است. گرافیک A380 با حافظه‌ی ۶ گیگابایتی ۹۶ بیتی عرضه شده است؛ اما براساس تازه‌ترین اطلاعات، مدل A310 حافظه‌ی ۴ گیگابایتی ۶۴ بیتی دراختیار کاربران قرار خواهد داد. گفتی است که از قرار معلوم این گرافیک احتمالاً با قیمت کمتر از ۱۰۰ دلار روانه‌ی بازار می‌شود و همین امر سبب خواهد شد که این مدل در بین ارزان‌ترین گرافیک‌های ۲۰۲۲ قرار بگیرد.

نکته‌ی مهم دیگر درباره‌ی بروشور منتشرشده این است که دقیقاً شبیه به بروشوری است که سپتامبر سال گذشته (شهریور ۱۴۰۰) در میان کاربران چینی دست‌به‌دست می‌شد. البته آن بروشور نام هیچ‌کدام از SKUها را نشان نمی‌داد؛ اما وجود دو پردازنده‌ی گرافیکی DG2 را تأیید می‌کرد.

Arc Alchemist Desktop

هنوز اخبار تأییدشده‌ای درباره‌ی تاریخ رونمایی این گرافیک‌ها منتشر نشده است و wccftech نیز اطلاعاتی درباره‌ی آن ندارد. گرافیک‌های پرچم‌دار A770 و A750 پیش‌تر به‌نمایش گذاشته شده‌اند؛ اما تاکنون اینتل مشخصات فنی رسمی هیچ‌کدام از اعضای A7 را به‌اشتراک نگذاشته است. بنابراین، این مشخصات فنی همچنان ممکن است تغییر کنند.

مشخصات فنی گرافیک‌های دسکتاپ Inetl Arc Alchemist
پردازنده‌ی گرافیکیArc A310Arc A380Arc A580Arc A750Arc A770
تراشهACM-G11ACM-G11ACM-G10ACM-G10ACM-G10
هسته‌های Xe۴۸۱۶۲۴۳۲
حافظه۴ گیگابایت GDDR6۶ گیگابایت GDDR6۸ گیگابایت GDDR6۸ گیگابایت GDDR6۱۶ و ۸ گیگابایت GDDR6
باس حافظه۶۴ بیت۹۶ بیت۱۲۸ بیت۲۵۶ بیت۲۵۶ بیت
قیمت احتمالی~ ۹۹ دلار۱۲۹ تا ۱۳۹ دلار۲۰۰ تا ۲۴۹ دلار۲۷۹ تا ۳۴۹ دلار۳۴۹ تا ۳۹۹ دلار

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی قیمت‌های احتمالی گرافیک‌های اینتل سری آرک چیست؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : سرور مجازی یا آی پی ثابت؟ از کجا بخریم؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، برای فعالیت حرفه‌ای در …