اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

تک تایمز : یکی از مدیران تیک تاک به خاطر افشا شدن اطلاعات برخی از کاربران آمریکایی استعفا داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

رونالد کلوتیر (Roland Cloutier) مدیر واحد امنیت تیک تاک از سمت خود به خاطر درز کردن اطلاعات کاربران آمریکایی تیک تاک ‌کناره‌گیری کرد. 

تیک تاک‌ به‌تازگی با قبول شایعه مربوط به دسترسی کارمندان چینی این شرکت به اطلاعات کاربران آمریکایی عذرخواهی کرد و گفت که تمهیدات لازم را برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران خود انجام خواهد داد. 

حالا پس‌لرزه‌های این اتفاق باعث شده تا مدیر واحد امنیت تیک تاک استعفا بدهد و فرد دیگری به نام کیم آلبارلا (Kim Albarella)  جای او را بگیرد. مدیرعامل تیک تاک گفته است که این شرکت یک واحد مجزا برای مدیریت داده‌های کاربران آمریکایی ایجاد کند. البته کلوتیر به‌عنوان مشاور همچنان با شرکت تیک تاک‌ همکاری خواهد داشت.  ‌

تیک تاک برای محافظت از داده‌های کاربران آمریکایی قول داده است که این اطلاعات را در داخل خاک آمریکا ذخیره کند و هم‌اکنون بخشی از این اطلاعات را به زیرساخت ابری Oracle در تگزاس آمریکا انتقال داده است. 

تیک تاک در پی درز اطلاعات کاربران آمریکایی مجبور شد با ارسال نامه‌ای به سنای امریکا درباره آن توضیح دهد. ظاهرا کارمندان چینی تیک تاک برای انجام بررسی‌های امنیتی بیشتر مجبور به دسترسی به اطلاعات کاربران آمریکایی شده‌ بودند و هدف دیگری نداشته‌اند. تیک تاک گفته است که هیچ وقت اطلاعات کاربران‌اش را در اختیار شرکت‌های شخص‌ثالث یا دولت‌ها قرار نخواهد داد. 

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم تیک تاک چقدر به وعده‌های خود عمل خواهد کرد. 

منبع: Gizchina

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مک‌ مینی M2 و M2 Pro بدون تغییر ظاهری در دست ساخت است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، مارک گورمن از بلومبرگ …