تک تایمز : Trendfocus: میزان عرضه هارد دیسک‌های HDD به میزان قابل توجهی کاهش یافته است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

آمار نشان می‌دهند که میزان عرضه هارد دیسک‌های HDD در طول یک دهه گذشته کاهش چشمگیری داشته است و‌ به نظر می‌رسد تمایل مشتریان به استفاده از هاردهای SSD و فلش مموری‌ها تاثیر زیادی در این امر داشته است. 

طبق گزارش Trendfocus، میزان عرضه هاردهای HDD در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۵ میلیون دستگاه کاهش یافته است که‌ کاهش ۳۳ درصدی را نشان می‌دهد‌. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، در سال ۲۰۱۰ حدود ۶۵۰ میلیون دستگاه HDD عرضه شده بود که به‌طور متوسط هر سه ماه ۱۶۵ میلیون دستگاه از آن روانه بازار می‌شد. حالا تعداد عرضه آن به ۱۹ میلیون دستگاه در سه ماهه دوم‌ امسال رسیده است. 

براساس گزارش Trendfocus، عرضه نوع ۳.۵ اینچی HDD حدود ۳۰ درصد نسبت به سه ماهه گذشته کاهش یافته است و نوع ۲.۵ اینچی آن کاهش ۴۰ درصدی را نسبت به سه ماهه قبلی تجربه کرده است که ارقام واقعا قابل‌توجهی هستند‌ 

البته همانطور که گفته شد این کاهش عرضه با توجه به اینکه اکثر لپ‌تاپ‌های بازتر از هاردهای SSD استفاده می‌کنند منطقی است و انتظار می‌رود تا آخر امسال نیز این روند ادامه یابد. 

از طرف دیگر ظاهرا مایکروسافت شرکت.گ‌های سازنده کامپیوتر را مجبور کرده است که از سال آینده از هارد دیسک‌های SSD روی دستگاه‌های خود برای سازگاری با نسخه‌های جدیدتر ویندوز استفاده کنند. ‌ 

منبع: Techspot

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : برخورد شهاب‌سنگ‌‌‌‌ها چهار میلیارد سال پیش قاره‌ها را شکل داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، دانشمندان ادعا کرده‌اند …