تک تایمز : تولید اولین خودروی برقی ساخت امارات به دست یک بانوی کارآفرین

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

تولید اولین خودروی برقی ساخت امارات به دست یک بانوی کارآفرین

این خودروی الکتریکی Al Damani DMV300 نام دارد و انتظار می‌رود اولین گروه از خودروها تا پایان ژوئن عرضه شود. حداکثر سرعت آن ۱۶۰ کیلومتر است و با یک بار شارژ بیش از ۴۰۵ کیلومتر را طی می کند.

در ماه مارس، دکتر ماجده به همراه سایر مقامات ارشد سنگ بنای اولین تاسیسات تولید خودروهای الکتریکی کشور امارات را در DIC گذاشتند. مراحل تکمیل این کارخانه تا سال ۲۰۲۴ به پایان خواهد رسید. در همین حال، DMV300 در یک کارخانه موقت ساخته خواهد شد. هزاران سفارش در حال حاضر دریافت شده است. ظرفیت روزانه ۸ تا ۱۰ خودرو و ۱۰۰۰۰ خودرو در سال از کارخانه موقت می باشد. کارخانه اصلی قادر به تولید ۵۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ خودرو در سال خواهد بود.

دکتر ماجده اولین زن اماراتی است که دارای دکترای عملی در مدیریت بازرگانی در مدیریت زنجیره تامین و تولید از دانشگاه امارات است. او به دنبال اشتیاق خود برای پیشگامی در بخش صنعتی، یک کارخانه خودروسازی افتتاح کرد.

تولید اولین خودروی برقی ساخت امارات به دست یک بانوی کارآفرین

لکه ننگ بر پیشانی سایپا و ایران خودرو

این اتفاق بزرگ در خاورمیانه در حالی رخ می دهد که شرکت های مدعی و بزرگ ایران خودرو و سایپا در ایران هنوز پس از بیش از ۴۰ سال از گذشت انقلاب، نتوانسته اند یک خودروی تمام ملی بسازند و عمده محصولات آنها مونتاژی بوده و یک خانم کارآفرین در امارات امروز در جایگاهی است که یک کارخانه تولید خودروهای برقی در کشور کوچک امارات راه اندازی می کند! بدون شک این اتفاق، لکه ننگی بر پیشانی صنعت عریض و طویل خودروسازی ایران خواهد بود که با ادعاهای پوشالی هنوز نتوانسته است یک خودروی ساخت ایران تولید کند تا با نوسانات ارز و دلار، اینگونه شاهد جهش قیمت در محصولات خودرویی نباشیم چرا که امروز بهانه خودروسازان، گران بودن هزینه واردات برخی اقلام است که منجر به افزایش هزینه تولید خودروهای به ظاهر داخلی (مونتاژ داخل) شده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : استقبال ضعیف کاربران از اندروید ۱۲

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، استقبال ضعیف کاربران از …