تک تایمز : گوگل یکی از قابلیت‌های جذاب دوربین گوشی‌های سری پیکسل را به‌طورناگهانی غیرفعال کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

چند نسل اخیر گوشی‌های سری پیکسل گوگل قابلیتی موسوم به Frequent Faces را ارائه می‌دهند که چهره‌ی افرادی که اغلب از آن‌ها عکس می‌گیرید، شناسایی و بهترین تصاویر آن‌ها را توصیه می‌کند. بااین‌حال، اکنون مشخص شده است که این قابلیت از چند ماه قبل در گوشی‌های پیکسل غیرفعال شده است.

در یکی از موضوعات مطرح‌شده در ردیت، یکی از کاربران پیکسل ۶ پرو اعلام کرد که امکان دسترسی به قابلیت Frequent Faces را ندارد و در‌واقع، این ویژگی در اپلیکیشن دوربین گوشی او دیده نمی‌شود. یکی از کارشناسان گوگل در پاسخ به این پرسش و نیز سایر گزارش‌های مشابه گفت: «این ویژگی به‌طورموقت غیرفعال شده است؛ اما به‌روزرسانی جدیدی برای آن ارائه خواهد شد.»

گفتنی است گوگل هنوز چهارچوب زمانی مشخصی برای انتشار مجدد Frequent Faces و دلیل خاصی برای غیرفعال‌کردن ناگهانی قابلیت Frequent Faces اعلام نکرده است. البته به‌نظر می‌رسد این شرکت قصد ندارد ویژگی مذکور را به‌طوردائمی از گوشی‌های سری پیکسل حذف کند. AndroidAuthority می‌نویسد قابلیت Frequent Faces داده‌های مربوط به عکس‌های گرفته‌شده را در فضای ابری ذخیره نمی‌کند و درواقع، این اطلاعات مستقیماً روی گوشی کاربر نگه‌داری می‌شوند. گوگل اشاره می‌کند که این داده‌ها با غیرفعال‌کردن این ویژگی حذف می‌شوند.

مقاله‌ی مرتبط:

اطلاعات مربوط به چهره‌ها برای پیشنهاد بهترین عکس آن‌ها استفاده می‌شود. البته این داده‌ها برای بهبود قابلیت Real Tone در سری پیکسل ۶ نیز استفاده می‌شوند؛ ویژگی جالبی که رنگ پوست افراد را طبیعی‌تر نمایش می‌دهد. ۹to5Google نیز به‌درستی خاطرنشان کرد که چهره‌های مکرر همچنان به‌عنوان یک ویژگی در صفحه مشخصات پیکسل ۶a تبلیغ می‌شود، با اینکه در‌حال‌حاضر این عملکرد را نیز از دست داده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : برخورد شهاب‌سنگ‌‌‌‌ها چهار میلیارد سال پیش قاره‌ها را شکل داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، دانشمندان ادعا کرده‌اند …