تک تایمز : اپل برخلاف فروش ضعیف گوشی‌های اندرویدی، سفارش‌های قطعات آیفون ۱۴ را افزایش داده است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به‌گزارش دیجی‌تایمز، پیش از معرفی آیفون ۱۴ در ماه سپتامبر، اپل سفارش‌های قطعات خود را از تأمین‌کنندگان افزایش داده است. این اقدام کاملاً در تضاد با طیف وسیعی از برند‌های اندروید است که همچنان با فروش ضعیفی روبه‌رو هستند.

گفته می‌شود که اپل، تنها فروشنده‌ی گوشی‌های هوشمند است که در ماه‌های اخیر فروش ثابتی را تجربه کرده و فروش آن درمقایسه‌با سال ۲۰۲۱ افزایش درخورتوجهی یافته است. به‌همین‌دلیل، عملکرد فروش مطلوب آیفون فعلی اپل را تشویق کرد تا آمادگی‌ها را برای اواخر سال ۲۰۲۲ افزایش دهد. این خبر با گزارشی از اوایل این ماه مطابقت دارد که پیش‌بینی شده است مدل‌های آیفون ۱۴ اپل شاید حتی بهتر از سری آیفون ۱۳ فروخته شوند.

فروش آیفون معمولاً در بازه جولای تا آگوست کاهش پیدا می‌کند؛ زیرا مشتریان پیش‌بینی می‌کنند مدل‌های جدید آن در ماه سپتامبر عرضه می‌شود؛ اما براساس گزارش‌ها، عرضه‌ی آیفون ۱۳ در جولای امسال یک‌سوم بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته بود که نشان می‌دهد این گوشی همچنان با تقاضا روبه‌رو است. گفته می‌شود اپل به تأمین‌کنندگان اطلاع داده است که فروش اولیه‌ی آیفون ۱۴ بیشتر از آیفون ۱۳ خواهد بود.

مقاله‌ی مرتبط:

درهمین‌حال، بازار گوشی‌های میان‌رده تا پایین‌رده که زیر سلطه‌‌ی اندرویدی‌ها است، در سال گذشته با کاهش تقاضا مواجه شده است. به‌عنوان نشانه‌ای از این موضوع، مدیاتک، تأمین‌کننده تراشه‌ی اندروید، شاهد بود که مشتریانش سفارش‌های خود را تا ۳۰ درصد کاهش داده‌اند.

اپل ظاهراً اکنون تولید آزمایشی سری آیفون ۱۴ را آغاز کرده است و می‌خواهد تولید انبوه آن را در ماه آگوست و قبل از رونمایی در سپتامبر آغاز کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : اروپا زمانی زیستگاه پانداهای غول‌پیکر بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، یک‌ جفت دندان فسیل‌شده‌ی …