اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

تک تایمز : امکان استفاده از اینستاگرام با امکانات بسیار ویژه

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

در این نوشته به معرفی یک نسخه ی متفاوت از اینستاگرام و همینطور دسترسی به این برنامه در گوشی های قدیمی و سیستم های کامپیوتری می پردازیم . این پست اموزشی میتواند کمک بسیاری به دسترسی هرچه اسانتر شما به اینستاگرام با هر نوع سیستم عاملی کند.

اینستاگرام ادیت شده با امکانات بسیار ویژه :

سانیستا نام برنامه ای می باشد که به صورت اختصاصی توسط تولید کننده ی داخلی و به منظور افزایش امکانات اینستاگرام طراحی و توسعه داده شده است. این برنامه که از API اینستاگرام استفاده میکند، امکانات جذابی را در اختیار کاربران خود قرار میدهد که میتواند جذابیت و راحتی استفاده از اینستاگرام را چندبرابر کند.

بیان این نکته ضروری است که ، انطور که به نظر می آید این نرم افزار اطلاعات به صورت مستقیم برای اینستاگرام ارسال میشود و هیچ واسطی در این بین وجود ندارد ، اما بهرحال پیشنهاد میشود پیج های پرمخاطب یا یوزرهایی که سالها سابقه دارند و به نوعی یوزری ارزشمند دارند ، یوزر اصلی خود را در این برنامه وارد نکرده و فقط از نسخه ی اصلی برنامه استفاده کنند.

از جمله مهمترین ویژگی های این برنامه میتوان به حالت روح در گشت و گذار داخل پیج ها و … اشاره کرد. این حالت بدین معناست که بدون اینکه نام شما در استوری افراد بیفتد ، یا افراد از مشاهده ی پیغام ارسال شده به شما ، در اینباکس مطلع شوند ، قادر به گشت و گذار خواهید بود. برای اولین بار این قابلیت در تلگرام های دستکاری شده وایرال شد و اکنون نیز در اینستاگرام سانیستا قابل استفاده می باشد.

از دیگر قابلیت های این برنامه که بسیار نیز محبوب شده است امکان دانلود عکسها و فیلمها با کیفیت بالا می باشد. در برنامه دکمه ای قرار داده شده است که بلافاصله می توانید با استفاده از آن اقدام به دانلود فیلمهای مربوطه کنید و براحتی در گوشی خود انها را سیو داشته باشید. نکته بسیار مهم این است که استفاده از این قابلیت در تمامی پیج ها مقدور است و محدود به پیج های عمومی نمی باشد.

آنفالویاب از دیگر قابلیت های این برنامه است که بخصوص در افرادی که نسبت به فالورهای خود حساس هستند میتواند جذاب باشد . با استفاده از این قابلیت افرادی که در لیست فالووینگ های شما قرار دارند ولی شما را فالو نکرده اند مشخص شده و میتوانید انها را حذف کنید.

امکان استفاده از اینستاگرام برای اندروید های قدیمی :

با افزایش امکانات اینستاگرام و همینطور اضافه کردن قابلیت های جدید ، نیاز به استفاده از اندرویدهای بالاتر توسط توسعه دهندگان حس شد و در نتیجه در یکی دوسال اخیر نسخه ی جدید اینستاگرام فقط برای اندروید های بالاتر از ۵ ارائه شده است. بدین ترتیب کاربرانی که نیاز به دانلود اینستاگرام برای اندروید ۴ و یا اندروید های مشابه همچون ۴٫۴ و … دارند امکان دانلود مستقیم برنامه از گوگل پلی استور را نخواهند داشت. در این بین اما همچنان امکان استفاده از نسخه های قدیمی مهیا می باشد. می توانید با دانلود اینستاگرام های قدیمی از طریق سایت های معتبری همچون کافه اپس اقدام به استفاده از اینستاگرام حتی در گوشی های قدیمی خود کنید.

نکته ی مهم در این بین عدم امکان استفاده از برخی امکانات همچون ریلز ها ، برخی قابلیت های ادیت فیلم و … می باشد که متاسفانه امکان پیاده سازی انها در اندروید های قدیمی وجود ندارد.

همچنین به دلیل مواجهه با این امکانات در برخی از مواقع ممکن است نرم افزار دچار هنگ شده و به صورت اتوماتیک بسته شود. پیشنهاد این است که با دیدن این شرایط و به خاطر سپاری شرایط پیش آمده ، در سری های بعد وارد بخش های مشکل دار نشوید تا نرم افزار بسته نشود.

همچنین امکان استفاده از انواع برنامه های غیررسمی اینستاگرام نیز وجود دارد که ما اینکار را پیشنهاد نمیکنیم چراکه امکان بن شدن یوزر شما در این صورت بالا خواهد بود.

استفاده از اینستاگرام در کامپیوتر :

از دیگر مواردی که بسیار پرسش می شود روش صحیح استفاده از اینستاگرام در کامپیوتر می باشد. به طور کلی چند روش برای استفاده از این کار وجود دارد :

– استفاده از شبیه ساز : بدین منظور میتوانید یک شبیه ساز اندرویدی در ویندوز خود نصب کنید ، سپس اقدام به نصب اینستاگرام داخل شبیه ساز کرده و از آن استفاده کنید . مزیت کار این است که نسخه ای کامل و دقیقا مشابه با نسخه ای که در گوشی استفاده میشود در اختیار دارید که امکانات بسیاری در اختیارتان قرار میدهد. معایت این روش ، سنگین بودن برنامه های شبیه ساز و امکان وجود باگ در آنها می باشد.

– استفاده از اینستاگرام وب : بدین منظور کافی است از طریق وبسایت اینستاگرام وارد آن شده و استفاده کنید. در این روش محدودیت هایی وجود دارد و برخی از امکانات نسخه ی گوشی در دسترس نخواهد بود. بدین ترتیب استفاده از این روش نیز فقط در موارد ضروری پیشنهاد میشود .

– استفاده از نرم افزارهای جانبی : اصولا وقتی افراد به قصد دانلود اینستاگرام برای ویندوز در نت جستجو میکنند ، به دنبال یک نرم افزار هستند که سریع و اسان توسط ان به اینستاگرام دسترسی پیدا کنند. چنین برنامه هایی وجود دارد ولی به دلیل اینکه به صورت غیررسمی ارائه شده اند امکان بن شدن یوزر شما در انها بالا می باشد. از سویی دیگر باگ های زیادی در این برنامه ها وجود دارد. ساختار این برنامه ها بیشتر منطبق بر نسخه ی وب می باشد و از این رو برخی از امکانات را نخواهند داشت.

کدام روش بهتر است ؟

پیشنهاد ما استفاده از شبیه ساز اندروید ، در صورتی که سیستمی مناسب با حداقل ۶ گیگ رم دارید و استفاده از نسخه ی وب در صورتی که سیستمی با رم کمتر دارید خواهد بود. این انتخاب ها میتواند بر اساس تجربه های شخصی شما تغییر پیدا کند.

نتیجه گیری :

محدودیت هایی که ناچارا و به منظور توسعه ی نرم افزار اتفاق می افتد ، گاها بسیار دست و پاگیر است و امکان استفاده از ابزارها و اپلیکیشن ها بخصوص در دستگاه های قدیمی را میگیرد. در چنین شرایطی باید قبول کنیم که برای استفاده از امکانات ارائه شده در اپلیکیشنهای مدنظر ، بناچار محدودیت هایی خواهیم داشت. از این رو استفاده از روش های میان بر می تواند به نوعی کار راه انداز بوده و موقتا تا زمان خریداری دستگاه جدید، امکان استفاده از اپ های مدنظرمان را برایمان فراهم میکند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مک‌ مینی M2 و M2 Pro بدون تغییر ظاهری در دست ساخت است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، مارک گورمن از بلومبرگ …