اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

تک تایمز : عملکرد بهتر تراشه رایزن ۵ ۷۶۰۰X در بنچمارک UserBenchmark در مقایسه با اینتل Core i9-12900K

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

افشاگری با نام کاربری APISAK امروز نتیجه‌ی عملکرد تراشه‌ی رایزن ۵ ۷۶۰۰X در بنچمارک UserBenchmark را فاش کرد. این تراشه‌ با شماره مدل ۱۰۰-۰۰۰۰۰۰۵۹۳-۲۰_Y به همراه مادربرد ASRock N7-B65XT در آزمایش‌های معمولی، سنگین و فوق سنگین بنچمارک یادشده به‌ترتیب نمرات ۲۴۶، ۱،۰۸۲ و ۱،۴۸۷ را کسب کرد.

رایزن ۵ ۷۶۰۰X همچنین موفق به دریافت نمره‌ی کلی ۱۱۷ درصد شد و تنها تراشه‌ی اینتل i9-12900KS با نمره‌ی کلی ۱۱۸ درصد عملکرد بهتری را نسبت به این تراشه‌ی جدید داشته است. این موضوع قدرت بالای رایزن ۵ ۷۶۰۰X را نشان می‌دهد چرا که بهترین تراشه‌ی شرکت ای ام دی (رایزن ۹ ۵۹۵۰X) در حال حاضر در رتبه‌ی ۱۶ لیست UserBenchmark قرار دارد. علاوه بر این، تراشه‌ی ۶ هسته‌ای و ۱۲ رشته‌ای رایزن ۵ ۷۶۰۰X موفق به ثبت فرکانس پایه‌ و توربوی ۴٫۴ و ۴٫۹۵ گیگاهرتز شد.

تراشه‌ی نسل جدید سری رافائل (Raphael) در آزمایش‌های چندهسته‌ای UserBenchmark عملکرد ضعیف‌تری را نسبت به رقیب خود به‌ثبت رساند اما این موضوع با توجه به تعداد هسته‌های کمتر آن کاملاً قابل پیش‌بینی بود (۶ هسته در برابر ۱۶ هسته). با این وجود، عملکرد تک‌هسته‌ای این تراشه در مقایسه با اینتل Core 19-12900K و رایزن ۵ ۵۶۰۰X به‌ترتیب ۲۲ درصد و ۵۶ درصد بهتر بوده است. با توجه به این موضوع، انتظار می‌رود که سایر تراشه‌های نسل جدید ای ام دی در رقابت با پردازنده‌های اینتل عملکرد خوبی را ارائه دهند.

منبع: NotebookCheck

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مک‌ مینی M2 و M2 Pro بدون تغییر ظاهری در دست ساخت است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، مارک گورمن از بلومبرگ …