اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

تک تایمز : ژاپن و آمریکا برای تولید تراشه همکاری می‌کنند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

کویچی هاگیودا، وزیر بازرگانی ژاپن گفت: دو کشور در جریان نشست وزیران اقتصادی «دو به علاوه دو» در واشنگتن بر سر ایجاد یک مرکز تحقیقاتی مشترک جدید برای تولید نیمه هادی‌های نسل بعدی توافق کردند.

به گزارش تک تایمز از مهر، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا، جینا ریموندو وزیر بازرگانی ایالات متحده، یوشیماسا هایاشی وزیر امور خارجه ژاپن و هاگیودا همچنین در مورد انرژی و امنیت غذایی و همکاری‌های گسترده‌تر در حوزه فناوری گفتگو کردند.

بلینکن در جلسه افتتاحیه گفت: «به عنوان اولین و سومین اقتصادهای بزرگ جهان، بسیار مهم است که برای دفاع از نظم اقتصادی مبتنی بر قوانین، نظمی که همه کشورها بتوانند در آن شرکت، رقابت و پیشرفت کنند، با هم همکاری کنیم.

بلینکن گفت: رویدادهای اخیر جهانی از جمله همه‌گیری کووید -۱۹ و جنگ در اوکراین، آسیب‌پذیری زنجیره‌های تأمین حیاتی در حوزه‌های مختلف را نشان داده و تعداد فزاینده‌ای از کشورها به دلیل شیوه‌های وام دهی ناپایدار و غیرشفاف، با بار بدهی دست و پنجه نرم می‌کنند.

هاگیودا گفت ژاپن به سرعت در زمینه پیشبرد تحقیقات برای تولید نیمه هادی‌های نسل بعدی اقدام خواهد کرد و افزود واشنگتن و توکیو برای راه اندازی یک “سازمان تحقیق و توسعه جدید” برای ایجاد یک منبع امن از تولیدات حیاتی فناورانه توافق کرده‌اند. او گفت که این مرکز تحقیقاتی برای سایر کشورهای همفکر در دسترس خواهد بود.

دو کشور جزئیات بیشتری از این طرح منتشر نکردند، اما روزنامه ژاپنی نیکی شیمبون پیشتر گفته بود اجرای این طرح تا پایان سال جاری میلادی در ژاپن برای تحقیق در مورد تولید تراشه‌های نیمه هادی ۲ نانومتری آغاز خواهد شد و شامل راه اندازی یک خط تولید نمونه اولیه خواهد بود که باید تا سال ۲۰۲۵ برای تولید نیمه هادی‌ها فعال شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مک‌ مینی M2 و M2 Pro بدون تغییر ظاهری در دست ساخت است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، مارک گورمن از بلومبرگ …