تک تایمز : عکس‌های شگفت‌انگیز با سنسور دوربین ۴۵۰ مگاپیکسلی سامسونگ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
دوربین اسمارتفون‌ها تقریباٌ هر سال در حال قدرتمندتر و توامندتر شدن است تا جائی که تولیدکنندگان دوربین‌های DSLR، به خاطر تاثیر پیشرفت دوربین‌های موبایلی و بدون آینه، تصمیم به توقف تولید آنها گرفته‌اند. در میان شرکت‌های تولیدکننده دوربین، سامسونگ هم طیف گسترده‌ای از دوربین‌ها با خصوصیات و قیمت‌ها را عرضه کرده است، و اکنون به نظر می‌رسد که قصد عرضه بلندپروازنه‌ترین سنسور تصویربرداریش را دارد: یک مدل ۴۵۰ مگاپیکسلی.  
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از اسلش‌گیر، امروز دوربین‌های دجیتال به سنسورهای ۴۸ مگاپیکسلی پایبند مانده‌اند که اثباتی بر این مدعاست که تعداد مگاپیکسل‌ها تنها معیار کیفیت تصاویر و ویدئوها نیست. از سویی دیگر، در حال حاضر دوربین‌های ۲۰۰ مگاپیکسلی به عنوان بالاترین رده از این نظر در بازار موجودند، که سامسونگ و سونی تولیدکننده آنها هستند. سونی با یک سنسور دوربین ۱ اینچی IMX989 و سامسونگ با مدل‌های ایزوسل HP1 و HP3 با سایزهایی کوچکتر به برخوداری از همان تعداد پیکسل می‌بالند.
 

اما اکنون خبر رسیده است که سامسونگ اقدام به ثبت یک نشان تجاری با نام Hexa²pixel کرده است. البته از نام آن چیز خاصی درباره خصوصیاتش پیدا نیست، اما سامسونگ در حال حاضر از نشان تجاری Tetra²pixel برای ارجاع به تکنولوژی ترکیب پیکسلی ۴×4 مورد استفاده در ISOCELL HP1 دویست مگاپیکسلی برای تولید یک تصویر ۱۲٫۵ مگاپیکسلی استفاده می‌کند.
 
از اینرو احتمالاً Hexa²pixel بدان معناست که این سنسور قادر به ترکیب ۶×6 پیکسل – یا ۳۲ پیکسل – در یک واحد تکی است، که می‌تواند به این معنا باشد که این سنسور به ۴۰۰ میلیون پیکسل برای تولید همان تصویر ۱۲٫۵ مگاپیکسلی نیاز دارد.      
 
آنگونه که وبسایت سام‌موبایل توضیح داده است، در صورتی که از ۳×3 پیکسل برای تولید یک تصویر ۵۰ مگاپیکسلی استفاده شود این عدد می‌تواند حتی به ۴۵۰ مگاپیکسل نیز برسد، درست مثل آنچه در مورد پیکربندی ۲×2 ایزوسل HP1 وجود دارد.
 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : استقبال ضعیف کاربران از اندروید ۱۲

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، استقبال ضعیف کاربران از …