تک تایمز : دلیل آتش‌سوزی حوضچه‌ ارتباطی در دست بررسی است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

براساس این اطلاعیه، قطعی اینترنت در برخی از نقاط کشور در پی آتش‌سوزی در یکی از حوضچه‌های فیبرنوری مخابرات استان تهران در اثر اتصال کابل‌های برق عبوری از کنار این حوضچه اتفاق افتاده است.

در این اطلاعیه آمده که شرکت مخابرات ایران ضمن بررسی علت دقیق آتش‌سوزی جهت کاهش آثار اختلال در ارتباطات، تا حد امکان مسیرهای ارتباطی جایگزین برقرار کرده تا صبح امروز و با تعویض تمامی کابل‌های آسیب‌دیده به تدریج مابقی این اختلالات برطرف شوند. سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همچنین از مشترکان بابت مشکلات پیش‌آمده عذرخواهی کرده و گفته‌ است: «از زمان ایجاد این مشکل، ضمن بازدید میدانی و گردآوری اطلاعات مربوطه، اقدامات ضروری جهت آسیب‌شناسی موضوع و اعمال مقررات مربوطه در دستور کار قرار گرفته و اقدامات لازم برای پیشگیری از بروز مشکلات مشابه را از اپراتورهای ارتباطی پیگیری خواهیم کرد.»

از حدود ظهر روز دوشنبه ۱۰ مرداد اینترنت ثابت و سیار نقاطی از کشور دچار اختلال شد. این اختلال فقط به اینترنت محدود نبود و تماس‌های تلفن همراه هم در خطوط ایرانسل تا ساعاتی امکان‌پذیر نبود. شرکت مخابرات بعد از ظهر دیروز اعلام کرد آتش‌سوزی در یکی از حوضچه‌های ارتباطی منطقه ۸ مخابرات تهران باعث اختلال ارتباط مخابراتی ثابت و سیار شده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : سایپا شاهین اتوماتیک در راه بازار + تصاویر

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، به‌تازگی نسخه ارزان‌قیمت شاهین …