تک تایمز : عملکرد تک هسته‌ ای بهتر اینتل Core i7-13700K در بنچمارک CPU-Z در مقایسه با Core 19-13900K

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

وب‌سایت VideoCardz امروز تصاویری از عملکرد نسخه‌ی اورکلاک‌شده‌ی تراشه‌ی Core i7-13700K را از منبعی ناشناس دریافت کرد که برتری این تراشه در بخش عملکرد تک‌هسته‌ای بنچمارک CPU-Z در مقایسه با اینتل Core i9-13900K را نشان می‌دهند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده در وب‌سایت VideoCardz، اینتل Core i7-13700K ابتدا تنها با هشت هسته‌ی قدرتمند خود (P)، که فرکانس آن‌ها از طریق اورکلاک به ۶ گیگاهرتز رسیده بود، در CPU-Z مورد آزمایش قرار گرفت. این تراشه‌ با شرایط یادشده موفق شد تا نمره‌ی تک‌هسته‌ای ۹۸۳ و چند هسته‌ای ۷۸۱۴ را کسب کند. برای مقایسه، تراشه‌ی اینتل Core i9-13900K با تمامی هسته‌های خود و با فرکانس ۵٫۵ گیگاهرتز در همین بنچمارک نمره‌ی تک‌هسته‌ای ۸۹۲ را دریافت کرده بود.

در آزمایش دوم، فرکانس تمام هسته‌های P تراشه‌ی Core i7-13700K به ۵٫۸ گیگاهرتز کاهش یافت و فرکانس هسته‌های کم‌مصرف آن (E) به ۳٫۷ گیگاهرتز ارتفا داده شد. هرچند که نمره‌ی تک‌هسته‌ای این تراشه در شرایط مذکور با اندکی کاهش به ۹۴۷ رسید اما عملکرد چندهسته‌ای آن، به‌لطف فعال‌بودن هسته‌های E، نمره‌ی ۱۲۸۹۶ را برای این تراشه به همراه داشت.

نتیجه بنچمارک اینتل Core i7-13700K

به‌گزارش VideoCardz، عملکرد تک‌هسته‌ای Core i7-13700K با فرکانس ۶ گیگاهرتز حدود ۱۰ درصد بهتر از Core i9-13900K (با فرکانس ۵٫۵ گیگاهرتز) و ۱۶ درصد بهتر از Core i9-12900K (با فرکانس ۵٫۲ گیگاهرتز) بوده است. این در حالی است که دمای این تراشه در آزمایش‌های بنچمارک یادشده تنها ۸۵ درجه سلسیوس بوده که در این شرایط، دمای چندان بالایی محسوب نمی‌شود.

منبع: NotebookCheck

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : حذف پیام واتساپ پس از ارسال بعد از ۴۸ ساعت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، حذف پیام واتساپ پس …