اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

تک تایمز : اس‌کی هاینیکس از کوچک‌ترین تراشه‌ی فلش NAND جهان رونمایی کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت کره‌ای SK Hynix می‌گوید که توانسته است پیشرفته‌ترین تراشه‌ی فلش NAND خود را که دارای ۲۳۸ لایه سلول حافظه است تولید کند. رویترز می‌نویسد حافظه‌ی ۲۳۸ لایه‌ی اس کی هاینیکس در حافظه‌های ذخیره‌سازی کلاس کامپیوتر و بعدا در حافظه‌ی گوشی‌های هوشمند و سرورها استفاده خواهد شد.

SK Hynix که دومین شرکت بزرگ دنیا در زمینه‌ی تولید تراشه‌ی حافظه محسوب می‌شود، می‌گوید حافظه‌ی ۲۳۸ لایه‌اش بهترین حافظه‌ی NAND دنیا است. هفته‌ی گذشته شرکت آمریکایی مایکرون که یکی از جدی‌ترین رقبای SK Hynix به‌حساب می‌آید، تولید و تحویل اولین محموله‌ی حافظه‌ی ۲۳۲ لایه‌ی خود را شروع کرده بود.

مقاله‌های مرتبط:

SK Hynix می‌گوید تراشه‌ی ۲۳۸ لایه‌ی جدید، کوچک‌ترین تراشه‌ی فلش NAND در دنیا است و درمقایسه‌با نسل قبل داده‌ها را با سرعت ۵۰ درصد بیشتر انتقال می‌دهد. این تراشه از لحاظ بهره‌وری انرژی نیز بهبود ۵۰ درصدی تجربه کرده است. SK Hynix می‌گوید حافظه‌ی ۲۳۸ لایه مقدار انرژی مورد نیاز برای خواندن داده‌ها را تا ۲۱ درصد کاهش می‌دهد.

SK Hynix قصد دارد در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۳ تولید انبوه حافظه‌ی ۲۳۸ لایه را آغاز کند.

SK Hynix و Solidigm (نام جدید کسب‌و‌کار NAND اینتل که به تصاحب شرکت کره‌ای درآمده است) درحال‌حاضر مجموعاً ۱۸ درصد از بازار حافظه‌ی فلش NAND را دراختیار دارند. دو شرکت سامسونگ و کیوشیا به ترتیب با سهم ۳۵٫۳ درصد و ۱۸٫۹ درصد در رتبه‌های اول و دوم قرار دارند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مک‌ مینی M2 و M2 Pro بدون تغییر ظاهری در دست ساخت است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، مارک گورمن از بلومبرگ …