تک تایمز : سامسونگ از سال ۲۰۲۳ بخشی از تراشه های خود را در ویتنام تولید خواهد کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت سامسونگ قصد دارد تا شبکه‌ی تامین‌کنندگان جهانی خود را گسترش داده و کارخانه‌های تولید خود را در کشورهای بیشتری راه‌اندازی کند. بر اساس گزارش خبرگزاری ویتنامی Lao Dong، رئیس بخش موبایل سامسونگ به‌تازگی با نخست وزیر ویتنام، فام مین چین، برای تاسیس کارخانه‌ای در شهر هانوی دیدار کرده است.

مطالب مرتبط:

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، سامسونگ در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۲۲ و یا ابتدایی ۲۰۲۳ کارخانه‌ی تولید تراشه‌های خود را در تایوان راه‌اندازی می‌کند و از اواسط سال ۲۰۲۳ نیز تولید این تراشه‌ها را آغاز خواهد کرد. در حال حاضر کشور کره‌جنوبی سومین شریک تجاری بزرگ ویتنام پس از چین و ایلات متحده‌ی آمریکاست. همچنین سامسونگ ۶۰ درصد از گوشی‌های خود را در ویتنام تولید می‌کند.

غول فناوری کره‌ای در نظر دارد تا یک کارخانه‌ی تولید تراشه‌ی دیگر را نیز در کشور آمریکا تاسیس کرده و ظرفیت تولید تراشه‌های خود را تا سال ۲۰۲۶ سه‌ برابر کند. درآمد سامسونگ از ویتنام در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۲ برابر با ۳۴٫۳ میلیارد دلار بود که افزایش ۱۸ درصدی آن نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال ۲۰۲۱ را نشان می‌دهد. حالا این شرکت قصد دارد تا درآمد خود از این کشور را به ۶۹ میلیلارد دلار برساند.

منبع: Gizchina

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : اروپا زمانی زیستگاه پانداهای غول‌پیکر بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، یک‌ جفت دندان فسیل‌شده‌ی …