تک تایمز : مشخصات تراشه های سری رایزن ۵۰۰۰ Embedded فاش شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

هرچند که تا عرضه‌ی تراشه‌های سری رایزن ۷۰۰۰ زمان زیادی باقی نمانده است اما ای ام دی کماکان تراشه‌های جدیدی از سری Zen 3 را تولید و روانه‌ی بازار می‌کند. امروز افشاگری با نام کاربری HXL به مشخصات نسخه‌ی جدید تراشه‌های رایزن ۵۰۰۰ Embedded دست پیدا کرده است.

بر اساس گزارش این افشاگر، تراشه‌های رایزن ۵۰۰۰ Embedded نسخه‌ی ضعیف‌تر تراشه‌های دسکتاپ رایزن ۵۰۰۰ هستند که از هسته‌ها و رشته‌های کمتری بهره می‌برند. برای مقایسه، نسخه‌ی دسکتاپ رایزن ۹ ۵۹۵۰X و رایزن ۹ ۵۹۰۰X به‌ترتیب دارای ۲/۴ هسته و ۴/۸ رشته بیشتر نسبت به نسخه‌های Embedded رایزن ۹ ۵۹۵۰ و رایزن ۹ ۵۹۰۰ هستند. با این وجود میزان کش L3، توان مصرفی و فرکانس این تراشه‌‌ها با نسخه‌های دسکتاپ یکسان است.

ای ام دی رایزن 5000 Embedded

رایزن ۹ ۵۹۵۰E از ۱۲ هسته و ۲۴ رشته بهره برده و فرکانس پایه‌ی آن ۳٫۴ گیگاهرتز می‌باشد اما تراشه‌ی ضعیف‌تر رایزن ۹ ۵۹۰۰E به ۱۰ هسته و ۲۰ رشته مجهز شده و فرکانس پایه‌ی آن ۳٫۷ گیگاهرتز است. میزان کش L3 و توان مصرفی این دو تراشه‌ به‌ترتیب ۶۴ مگابایت و ۱۰۵ وات است.

در طرف دیگر، تراشه‌ رایزن ۷ ۵۸۰۰E دارای ۸ هسته و ۱۶ رشته با فرکانس ۳٫۷ گیگاهرتز بوده و از ۳۲ مگابایت کش L3 و توان مصرفی ۱۰۰ وات بهره می‌برد. ای ام دی همچنین در تراشه‌ی رایزن ۵ ۵۶۰۰E از ۶ هسته، ۱۲ رشته و ۳۲ مگابایت کش L3 استفاده برده است. این تراشه از فرکانس ۳٫۶ گیگاهرتز و توان مصرفی ۶۵ وات بهره می‌برد.

منبع: NotebookCheck

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : موزیلا شیوه‌های قفل گوگل را عامل نابودی فایرفاکس می‌داند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، زمانی بود که مرورگر …