تک تایمز : یک سفر سه روزه به ماسال ؛ ییلاق و اسب و کلبه و طبیعتی به زیبایی آلپ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

برای آدم‌های شاغل رفتن به سفرهای کوتاه‌مدت از یکروزه تا سه روزه راحت‌تر است. چون اگر بخواهند طولانی‌تر سفر بروند یا بادی منتظر تعطیلات عید باشند یا باید مرخصی زیاد بگیرند. آدم بدون سفر که نمی‌شود. پس تجربه‌ها و طعم زندگی از کجا پایشان را داخل زندگی انسان‌ باز کند.

سفرهای سه روزه طرفدار زیاد دارد و یکی از مقصدهای خوب برای این نوع سفر ماسال است.

با ما بیایید تا ۳ روز را در ماسال بگذرانیم.

برنامه‌ریزی برای سفر به ماسال و اجاره کلبه جنگلی

اولین قدم برای سفر به ماسال انتخاب اقامتگاه و رزرو آن برای شب ماندن است. اول باید بدانید بعد از رسیدن به ماسال کجا قرار است وسایل‌تان را بگذارید یا استراحت کنید و کجا قرار است شب را بگذرانید و بعد با خیال راحت دل را بزنید به جاده.

فرقی که ماسال و ییلاق‌هایش با بقیه جاها دارد این است که تمام خانه‌ها و اقامتگاه‌های ماسال از مصالح طبیعی همان طبیعت ساخته شده و این‌جا فقط کلبه‌های چوبی و جنگلی پیدا می‌کنید.

شاید اولین سوالتان این باشد که یعنی یک اقامت ابتدایی با تجهیزات کم خواهیم داشت؟ آیا برای سیستم گرمایشی، تمیز بودن کلبه، کمبود فضا …دچار مشکل می‌شویم؟

برای اجاره کلبه در ماسال سراغ سایت پینورست بروید. ما از قبل به جای شما این کلبه‌ها را دیده‌ایم و همه چیز را کنترل کرده‌ایم. ازشان عکاسی کرده‌ایم و به شکل واقعی توی سایتمان قرار داده‌ایم، بدون ویرایش‌های زیاد و گول‌زننده.

هرچه در پینورست می‌بینید واقعی است و قابل اعتمادتر نسبت به عکس‌های روتوش شده و خیلی زیبا دیگر پلتفرم‌های اجاره مثل کانال‌های تلگرام یا گروه‌های واتس‌اپی یا حتی سایت‌ها. به خاطر همین شما قبل از اجاره کلبه جنگلی خود تمام واقعیت را می‌بینید و هنگام تحویل گرفتن اقامتگاه توی ذوقتان نمی‌خورد.

این‌جا کلبه بی‌کیفیت وجود ندارد و پینورست در انتخاب خود دنبال اقامتگاه‌های مجهز و باکیفیت گشته.

پس کلبه جنگلی جذاب خود را رزرو کنید تا سفرمان را در ییلاق‌های ماسال شروع کنیم.

پینورست

روز اول؛ تابستان و ییلاق‌های ماسال؛ اولسبلنگاه معروف با اسمی سخت و زیبایی سخت‌تر

تلفظ صحیح این کلمه به دو شکل اولِسبُلَنگاه یا اولَسبِلَنگاه است. سخت نگیرید راحت بخوانیدش.

قبل از رفتن به ییلاق هرچیزی که می‌خواهید اعم از خوراکی، غذا و… از خود ماسال تهیه کنیدو این‌جا روستایی‌ست که زیاد دوروبرتان جایی برای خرید وجود ندارد، اما تا دلتان بخواد سرسبزی و جنگل و مه دارد.

روز اول خود را به این ییلاق برسانید، صبح از پنجره اتاق کلبه‌تان مه را نزدیک به خود ببینید و چند لحظه با طبیعت این‌جا یکی شوید.

صبحانه را داخل جنگل روبه‌روی کلبه‌تان میل کنید با چای ذغالی! چای ذغالی درست کردن یکی از اعمال واجب ماسال‌گردی‌ست، اصلا بدون آن این سفر سفر نمی‌شود. بعد از صبحانه تا زمان ناهار می‌توانید در جنگل‌ها قدم بزنید، سراغ رودخانه خالکایی روید و این رودخانه و جنگل معروفش را ببنید و بعد هم برای صرف ناهار بروید سراغ بعضی از محلی‌ها که گوشت برای کباب کردن می‌فروشند یا خودشان کباب‌شده به شما می‌فروشند.

شب باز در کلبه جذابتان بخوابید تا یک صبح ییلاقی دیگر را ببنید.

روز دوم سفر، دیدن شاندرمن؛ با من رفتن!

روز اول را ریلکس کردید حالا در روز دوم بروید دنبال کمی ماجراجویی. غارهای شاندرمن معروف و زیاد هستند. از محلی‌ها سراغ چند غار که شود راحت درونش غارنوردی کرد را بگیرید و به دیدنشان بروید.

چون زیاد فرصت ندارید از جمعه بازار همین‌جا سوغاتی‌هایتان را بخرید که پر است از سلیقه ماسالی‌ها.

اگر سفرتان را جوری برنامه‌ریزی کردید که روز شنبه هم داخلش وجود دارد، روز شنبه را به شنبه بازار ماسال بروید تا محصولات طبیعی روستاییان را ببینید و هم از فضا و هم از محصولاتشان لذت ببرید و هرچه می‌خواهید تازه تازه تهیه کنید.

در روز دوم دیگر آشپزی نکنید و بروید سراغ یک رستوران محلی در شاندرمن. این‌جا یک غذای محلی شمالی بخورید، حسابی خستگی در کنید و برای روز بعدی انرژی ذخیره کنید.

رستوران راتینس در شاندرمن معروف است و فضا و غذای خوبی دارد.

راستی ییلاق‌های ماسال هرکدام اسم‌های باحالی دارند که شاید معنی‌شان را ندانیم. شاندرمن هم یعنی با من رفتن.

روز آخر، از شاندرمن به سمت دشت النزه برای آبتنی و خنک شدن

از میدان شهدای شاندرمن به سمت دشت النزه حرکت کنید. مسیرتان سرسبز و آسفالت است اما همان‌طورکه جلو می‌روید مسیرتان خاکی می‌شود و باید این جاده را تا انتها بروید.

توی راهتان هم روستاهای بکر زیادی می‌بینید که مسیر را برایتان جالب می‌کند.

این‌جا بیشتر از همه ییلاق‌های ماسال چشمه دارد. تازه می‌توانید برای آبتنی کردن، مخصوصا اگر تابستان و فصل گرم به این سفر آمده‌اید بروید به سمت آبشار آن یعنی آبشا واشیار.

این‌جا هم صدای آبشار را می‌شنوید و هم تصویر سرسبزی جنگل روبه‌رویتان است. جز بهشت لقب دیگری به النزه نمی‌شود داد.

اجاره کلبه جنگلی از پینورست

پینورست

برای اجاره اینترنتی کلبه بهترین راه اجاره از سایت پینوست است.

اجاره کلبه شاید یکی از ریسک‌های سفر باشد، ممکن است امکاناتی مثل سرویس بهداشتی راحت، برق و…دیگر فاکتورهای رفاهی داخل همه کلبه‌ها پیدا نشود اما پینورست برای شما کلبه‌های مجهز با امکانات رفاهی را گلچین کرده. با خیال راحت می‌توانید از این سایت بهترین کلبه جنگلی خود را در ماسال اجاره کنید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : بهترین نرم‌افزار خدمات پس از فروش که شاید نیاز مجموعه شما هم باشد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، نرم‌افزار خدمات پس از …