تک تایمز : بنچمارک ۷Zip پردازنده Core i9 13900K | شصت برابر سریعتر از i9 12900K

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

عملکرد پردازنده ۱۳۹۰۰K در بنچمارک ۷Zip
حساب توییتر Raichu یک اسکرین شات از محیط بنچمارک نرم افزار ۷Zip منتشر کرده و عملکرد کمپرس و دی‌کمپرس فایل توسط پردازنده Core i9 13900K را منتشر کرده است. طبق نتایج، این پردازنده در کمپرس و فشرده سازی فایل‌ها حدود ۲۰ درصد از پردازنده Core i9 12900K سریع‌تر است؛ اما در تست دی‌کمپرس کردن و باز کردن فایل فشرده، این پردازنده عملکرد خیره کننده‌ای دارد و ۶۰ درصد از پردازنده ۱۲۹۰۰K بهتر عمل می‌کند.

تست‌های مربوط به هر دو پردازنده با استفاده از حافظه‌های DDR5-6400 CL32 انجام شده است و هیچ اطلاعاتی از اینکه چه مادربردی برای این تست‌ها استفاده شده موجود نیست.

بهبود خیره کننده عملکرد پردازنده ۱۳۹۰۰K در بنچمارک ۷Zip، بیشتر از هر چیز به خاطر تعداد بیشتر هسته‌ها و فرکانس‌های بالاتر آن نسبت به پردازنده ۱۲۹۰۰K است. همان طور که می‌توان در اسکرین شات‌های منتشر شده دید، پردازنده ۱۳۹۰۰K توانسته به فرکانس ۵۷۱۶ مگاهرتز برای یک رشته و فرکانس ۴۶۱۱ مگاهرتز برای هر ۱۶ رشته برسد، در حالی که فرکانس‌های تک رشته و چند رشته پردازنده ۱۲۹۰۰K به ترتیب ۵۰۲۱ مگاهرتز و ۴۰۶۰ مگاهرتز هستند.

مشخصات پردازنده Core i9 13900K
پردازنده Core i9 13900K یک پردازنده ۲۴ هسته‌ای و ۳۲ رشته‌ای است. این ۲۴ هسته، شامل ۸ هسته P و ۱۶ هسته E می‌شود. طبق اخبار پیشین، در این پردازنده شاهد ۶۸ مگابایت حافظه کش «گیم» هستیم. آخرین نمونه‌های مهندسی این پردازنده که می‌توان گفت در اصل نمونه‌های تجاری هستند، می‌توانند به راحتی به فرکانس افزایشی ۵٫۸ گیگاهرتز برسند.

پردازنده‌های سری K نسل سیزدهم Raptor Lake اینتل یعنی پردازنده‌های ۱۳۷۰۰K، ۱۳۹۰۰K و ۱۳۶۰۰K قرار است همراه با پلتفرم Z790 تا پایان تابستان امسال معرفی بشوند. این پردازنده‌ها، رقیب اصلی پردازنده‌های AMD Ryzen 7000 هستند که تا پایان این ماه معرفی خواهند شد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : آیا بین دویدن در محیط بیرون با دویدن روی تردمیل فرق دارد؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، دویدن می‌تواند فرمی لذت‌بخش …