تک تایمز : بریدگی صفحه‌نمایش؛ خداحافظی با آیفون ۱۴، سلام به میت ۵۰ هواوی!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

واضح است هواوی اولین‌بار نیست که از بریدگی صفحه‌نمایش در گوشی‌هایش استفاده می‌کند؛ چراکه پیش‌تر، ویژگی مذکور در میت ۲۰ هواوی، محبوب‌ترین دستگاه این سری، نیز به‌چشم می‌خورد.

در ابتدا، هواوی با تمرکز بر امنیت گوشی و بهره‌گیری از فیس آیدی در هواوی میت ۲۰ از بریدگی نمایشگر استفاده کرد. این ماژول شامل دوربین RGB، پروژکتور نقطه‌ای، پرتو افکن، حسگر مجاورت، حسگر نور محیط، اسپیکر و دوربین فروسرخ می‌شد. در مرحله‌ی بعد، بازهم استفاده از بریدگی در میت ۳۰ را با هدف جای‌گذاری دوربین سلفی و جسچرهای دست شاهد بودیم.

بااین‌حال، هواوی در میت ۴۰ با بریدگی بالای صفحه کاملاً خداحافظی کرد و درعوض، از بریدگی بادامی‌شکل در نمایشگر استفاده کرد که امکان ثبت تصاویر پرتره و کنترل بهتر جسچرها ازطریق دوربین را به‌همراه داشت.

ناچ هواوی میت 40

همه می‌دانیم که آیفون اولین دستگاهی بود که با معرفی سری آیفون ایکس از بریدگی صفحه‌نمایش استفاده کرد و آن را در مدل‌های بعدی آیفون ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ حفظ کرد. مقصود اپل از استفاده از فناوری و قابلیت مذکور، تعبیه‌ی فیس آیدی، حسگر نور محیط، حسگر مجاورت، پرتو افکن، دوربین فروسرخ، میکروفون، دوربین جلویی، پروژکتور نقطه‌ای و اسپیکر بود.

ناچ آیفون

این فناوری موفقیت مناسبی داشت و برای فراهم‌کردن تجربه‌ی کاربری بهتر در آیفون ۱۳ درمقایسه‌با مدل‌های قبلی اندکی کوچک‌تر شد. بااین‌حال، شایعه‌ها و گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که مدل‌های آیفون ۱۴ پرو با بریدگی کشیده‌ی بالای صفحه خداحافظی و در عوض، از یک بریدگی گِرد و یک بریدگی بیضی در صفحه استفاده می‌کنند که تمامی حسگرهای لازم برای فیس آیدی در آن گنجانده شده است.

آیفون 14

درحالی‌که اپل قصد دارد بریدگی را از گوشی‌های سری آیفون ۱۴ کنار بگذارد، هواوی قصد دارد دوباره ناچ یا بریدگی را به سری میت ۵۰ خود اضافه کند. باید منتظر بود و دید سرنوشت این خداحافظی و بازگشت در ماه‌های آینده چه خواهد بود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : قابلیت تشخیص تصادف آیفون ۱۴ پرو در تست های واقعی شکست خورد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، اپل اخیرا مدل‌های آیفون …