تک تایمز : اندروید ۱۳ در تبلت پیکسل گوگل احتمالاً فقط از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی خواهد کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اپل از سال ۲۰۱۷ و با انتشار iOS 11 فقط از برنامه‌های ۶۴ بیتی در این سیستم‌عامل پشتیبانی می‌کند؛ ولی اندروید همچنان با برنامه‌های قدیمی ۳۲ بیتی سازگار است. البته به‌نظر می‌رسد گوگل نیز قصد دارد به‌طورکامل به‌سمت پشتیبانی از نسخه‌ی ۶۴ بیتی پیش برود. اندروید ۱۲ که سال گذشته منتشر شد، اولین نسخه‌‌ی این سیستم‌عامل بود که فقط از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کند. درحالی‌که این شرکت با اندروید ۱۳ تغییری در این زمینه ایجاد نکرده است، گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد این سیستم‌عامل در تبلت موردانتظار پیکسل فقط با پشتیبانی از معماری ۶۴ بیتی ارائه خواهد شد.

به‌گزارش XDA، گوگل فقط در حال آزمایش نسخه‌ی ۶۴ بیتی اندروید ۱۳ برای دستگاهی با کدنام Tangor است .اگر با این نام آشنایی ندارید، باید اشاره کنیم طبق گزارش‌های قبل، این اسم‌رمز به تبلت پیکسل بعدی غول جست‌وجوی اینترنت اشاره می‌کند؛ محصولی که در رویداد I/O 2022 به‌نمایش درآمد. اگر این تبلت فقط با نسخه‌ی ۶۴ بیتی اندروید ۱۳ عرضه شود، جزو اولین دستگاه‌های مجهز به این سیستم‌عامل خواهد بود که پشتیبانی از برنامه‌های ۳۲ بیتی را به‌طورکامل متوقف خواهد کرد.

مقاله‌ی مرتبط:

حذف پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی در تبلت پیکسل احتمالاً باعث کاهش مصرف رم این محصول خواهد شد و این یعنی امکان اجرای برنامه‌های ۳۲ بیتی روی این دستگاه وجود نخواهد داشت. این تغییر تأثیری روی اکثر کاربران نخواهد داشت؛ زیرا همه‌ی اپلیکشین‌هایی که اخیراً در پلی‌استور به‌روزرسانی شده‌اند، به‌دلیل دستور گوگل در سال ۲۰۱۹، از سیستم‌عامل ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کنند.

با‌توجه‌‌به اینکه Arm قصد دارد پشتیبانی از برنامه‌های ۳۲ بیتی را از پردازنده‌های موبایلی آینده کنار بگذارد، زمان آن فرارسیده است که اندروید نیز به پشتیبانی از این اپلیکیشن‌ها خاتمه دهد. نسخه‌ی فقط ۶۴ بیتی اندروید ۱۳ برای تبلت پیکسل می‌تواند نقطه‌ی شروعی برای این انتقال باشد؛ اما احتمالاً باید زمان بیشتری صبر کنیم تا ببینیم شرایط چگونه ادامه خواهد یافت. ازآن‌‌جاکه گوگل دراین‌باره بیانیه‌ی رسمی منتشر نکرده است، نمی‌توان با اطمینان گفت که این خبر حتماً به واقعیت خواهد پیوست و شاید این شرکت صرفاً به‌دنبال آزمایش این نسخه از سیستم‌عامل خود بوده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : شناسایی دو حفره امنیتی خطرناک در واتساپ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، حفره امنیتی اول CVE-2022-27492 …