تک تایمز : گلکسی S23 اولترا مجهز به یک سنسور اثر انگشت دو تایی خواهد شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

سنسور اثر انگشت گوشی گلکسی S23 اولترا احتمالا از حسگر اولتراسونیک ۳D Sonic Max کوالکام‌ با قابلیت ثبت دو انگشت استفاده خواهد کرد. این سنسور باعث افزایش امنیت گوشی خواهد شد.

کوالکام اولین شرکتی بود که در سال ۲۰۱۸ سنسور اثرانگشت اولتراسونیک زیر نمایشگر را معرفی کرد. این سنسور با نام ۳D Sonic Sensor برای اولین بار در زیر نمایشگر گلکسی S10 استفاده شد. 

کوالکام سال گذشته اعلا کرد که سنسور اولتراسونیک خود را بهبود خواهد بخشید و‌ آن را با نام ۳D Sonic Max ارائه خواهد کرد. این سنسور دقت بالایی خواهد داشت و امکان ثبت دو اثر انگشت را به‌طور همزمان خواهد داشت. 

به گفته کوالکام، سطح تشخیص این سنسور ۱۷ برابر بزرگتر از نسل قبلی آن خواهد بود و همین مساحت بزرگتر باعث خواهد شد تا علاوه بر افزایش یافتن امنیت گوشی، سرعت باز شدن قفل آن نیز افزایش یابد. 

له این ترتیب، ۳D Sonic Max بزرگترین سنسور اثر انگشت دنیا و اولین سنسور جهان با قابلیت ثبت دو اثر انگشت خواهد بود. دقت این سنسور ۱:۱,۰۰۰,۰۰۰ و بسیار بیشتر از دقت ۱:۵۰,۰۰۰ نسل قبلی است. کوالکام گفته است که سرعت آن نیز بسیار بالاتر از نسل قبلی خواهد بود. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم عملکرد گلکسی S23 اولترا با این سنسور چگونه خواهد بود. 

منبع: PhoneArena

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : شناسایی دو حفره امنیتی خطرناک در واتساپ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، حفره امنیتی اول CVE-2022-27492 …