تک تایمز : اپل احتمالا به‌عنوان اولین شرکت از فرآیند تراشه ۳ نانومتری TSMC برای M2 Pro استفاده می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

براساس گزارشی جدید از appleinsider، مک‌بوک پروهای ۲۰۲۲ اپل شاید دارای تراشه‌های جدید M2 Pro و M2 Max باشند که با جدیدترین فرایند تولید ۳ نانومتری TSMC ساخته می‌شوند.

TSMC، بزرگ‌ترین تولیدکننده قراردادهای نیمه‌هادی در جهان، دائماً در حال گسترش فرآیندهای تولید ۳ نانومتری خود است. به‌گفته‌ی Commercial Times، اپل احتمالاً اولین مشتری خواهد بود که این تراشه‌ها را به‌کار می‌برد.

این گزارش می‌افزاید که اپل برای اولین‌بار در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ از ویفرهای ۳ نانومتری احتمالاً برای تراشه‌های M2 Pro خود استفاده خواهد کرد. بدین‌ترتیب، نسخه‌های بعدی که برپایه‌ی فرایند ۳ نانومتری ساخته می‌شوند احتمالاً تراشه‌ی A17 مخصوص آیفون و همچنین نسل سوم آینده سری M را شامل خواهند شد.

افزون‌براین، Commercial Times گزارش داد که TSMC تولید انبوه ویفرهای ۳ نانومتری خود را در ماه سپتامبر آغاز خواهد کرد. این خاطرنشان می‌کند که بازدهی اولیه بیشتر از زمانی خواهد بود که TSMC به فرآیندهای ۵ نانومتری روی آورد.

مقاله‌ی مرتبط:

در مقایسه با فرآیندهای قبلی ساخت تراشه، نیمه‌هادی‌هایی که با استفاده از فرایند ۳ نانومتری ساخته شده‌اند، می‌توانند بازده انرژی و عملکرد را برای دستگاه‌های اپل افزایش دهند.

در همین حال، گزارش‌های قبلی نیز نشان داد که اپل از تراشه M2 Pro و احتمالاً M2 Max در مدل‌های مک بوک پرو ۱۴ اینچی، مک بوک پرو ۱۶ اینچی و مک مینی خود در اواخر سال ۲۰۲۲ یا اوایل سال ۲۰۲۳ استفاده خواهد کرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : بهترین نرم‌افزار خدمات پس از فروش که شاید نیاز مجموعه شما هم باشد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، نرم‌افزار خدمات پس از …