تک تایمز : نسخه جدید PowerToy مایکروسافت از امکان استخراج متن از تصاویر در ویندوز پشتیبانی خواهد کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

ابزار موسوم به PowerOCR مایکروسافت در نسخه‌ی جدید PowerToy ارائه خواهد شد. این ویژگی با تشخیص‌ نوری کاراکترها (OCR) امکان استخراج متون از تصاویر را ارائه می‌دهد. جوزف فینی، مهندس مکانیک و توسعه‌دهنده این ویژگی، می‌گوید PowerOCR به کاربران ویندوز اجازه می‌دهد با انتخاب ناحیه‌ای مستطیلی و کلیک روی دکمه یا راست‌کلیک روی فایل تصویری و انتخاب گزینه‌ی PowerOCR، متن مدنظرشان را از هر نقطه‌ای در صفحه کپی کنند.

ابزار PowerOCR ویندوز

مقاله‌ی مرتبط:

PCMAG می‌نویسد PowerOCR درحال‌حاضر در مرحله‌ی توسعه قرار دارد و همه‌ی ویژگی‌های آن دردسترس نیست. فینی می‌گوید امکان فراخوانی ابزار با راست‌کلیک روی یک تصویر هنوز به مرحله‌ی اجرا درنیامده است. البته مایکروسافت قابلیت OCR را در برخی از برنامه‌های خود پیاده‌سازی کرده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، OneNote است؛ اما سیستم‌عامل ویندوز ابزاری اختصاصی برای استخراج متن از تصاویر ندارد.

قابلیت کپی متن تصاویر در مک نیز وجود دارد. اپل ویژگی Live Text را با macOS Monterety معرفی کرد؛ قابلیتی که امکان بازیابی متن از تصویر را با روشی بسیار آسان دردسترس کاربران قرار می‌دهد. PowerOCR نیز کارکردی شبیه‌ Live Text اپل دارد که برای سیستم‌عامل ویندوز توسعه یافته است. درحال‌حاضر، اطلاعاتی از تاریخ ارائه‌ی این قابلیت دردسترس نیست؛ ولی همچنان در مسیر توسعه قرار دارد و می‌توان پیشرفت‌های آن را در گیت‌هاب پیگیری کرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : گوشی های آیفون احتمالاً دیگر به حسگر تاچ آی دی مجهز نخواهند شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، بر اساس گزارش مارک …