تک تایمز : Counterpoint: اپل نصف بازار گوشی هوشمند چین را تصاحب کرده است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اپل در مقایسه با سایر شرکت‌های آمریکایی توانسته به موفقیت خوبی در کشور چین دست یابد. طبق یک گزارش جدید، میزان فروش گوشی‌های این شرکت در چین حدود نصف کل فروش گوشی‌های هوشمند در این کشور بوده است. 

موسسه Counterpoint در گزارش جدید خود گفته است که اپل ۴۶ درصد از بازار گوشی هوشمند چین را در اختیار دارد که این موفقیت به‌خاطر فروش خوب سری آیفون ۱۳ به دست آمده است.  آمار فروش گوشی‌های اپل در چین نسبت به سال گذشته ۳ درصد رشد داشته است. 

اپل در بخش گوشی‌های بالای ۱۰۰۰ دلار نیز عملکرد بسیار خوبی داشته است و رشد ۱۴۷ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است. سامسونگ نیز عملکرد موفقی در بازار چین داشته است و میزان فروش گوشی‌های رده‌بالای این شرکت نسبت به سال گذشته ۱۳۳ درصد رشد یافته است. 

طبق گزارش Counterpoint، دلیل موفقیت هر دو شرکت اپل و سامسونگ در چین، افول شرکت هواوی و تمایل مشتریان نسبت به خرید گوشی‌های رده‌بالا بوده است. چین سالهاست که بعد از آمریکا، بزرگترین بازار اپل بوده است و جنگ تجاری بین آمریکا و چین در سال ۲۰۱۹ باعث شد تا هواوی در لیست تحریم‌های آمریکا قرار بگیرد و به‌کلی از بازار گوشی‌های هوشمند حذف بشود. ‌

گفته می‌شود تیم ‌کوک مدیرعامل اپل در سال ۲۰۱۶ یک قرارداد محرمانه به ارزش ۲۷۵ میلیارد دلار با مقامات چینی بسته است که منجر به سرمایه‌گذاری گسترده این شرکت در اقتصاد چین خواهد شد و در مقابل اپل درگیر قوانین دست‌وپا گیر کشور چین نخواهد نشد. 

در حال حاضر، ویوو توانسته جای هواوی را در بازار چین بگیرد و شرکت‌های آنر، شیائومی و اوپو به‌ترتیب در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند. 

منبع: Techspot

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : وزیر ارتباطات: شبکه های اجتماعی داخلی از خارجی ها بهترند!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات …