تک تایمز : اپراتورهای آمریکایی ملزم به اعلام داده‌های موقعیت مکانی کاربران می‌شوند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا درباره پیروی اپراتورهای موبایل از قوانینی تحقیق می کند که این موسسات را ملزم می کند شیوه های استفاده و به اشتراک گذاری داده های موقعیت مکانی کاربران را اعلام کنند.

به گزارش تک تایمز از مهر، جسیکا روزن ورسل رییس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در این باره می گوید: این اطلاعات و داده های موقعیت مکانی جغرافیایی بسیار حساس هستند. این داده ها نشان می دهد کاربران در چه مکانی بوده اند و هویت آنها را نشان می دهد. به همین دلیل کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا گام هایی را اتخاذ می کند تا تضمین شود از این داده ها محافظت شود.

روزن ورسل در جولای از ۱۵ اپراتور موبایل برتر از جمله ورایزون، AT&T، تی موبایل، کامکست، Fi متعلق به گوگل و چارتر کامونیکیشن خواسته اطلاعاتی درباره سیاست ها و عملکردهای نگهداری این داده ها را ارائه کنند. آژانس فدرال مذکور روز پنج شنبه این داده ها را منتشر و از سوی دیگر ثبت شکایت کاربران در وب سایت خود را ساده تر کرد.

کمیسیون فدرال ارتباطات در فوریه ۲۰۲۰ میلادی پیشنهاد کرد ۴ اپراتور موبایل بزرگ آمریکا بیش از ۲۰۰ میلیون دلار غرامت برای ناتوانی در محافظت از داده های موقعیت مکانی کاربران بپردازند.

این موضوع در ماه‌های اخیر توجهات را به خود جلب کرده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : کمک بزرگ هکرها به معترضین در ایران از طریق تلگرام و سیگنال

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، این خبر از سوی …