تک تایمز : افزایش قیمت عجیب پلی استیشن ۵

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
کنسول پلی استیشن ۵ از زمان عرضه تا به امروز یکی از عجیب‌ترین موارد تاریخ کنسول‌های بازی بوده است زیرا تا به امروز همواره شاهد کمبود تعداد کنسول عرضه شده در مقایسه با نیاز بازار بوده‌ایم و حال با افزایش قیمت این کنسول، شوک جدیدی به بازار وارد شده است.
 
به گزارش تک تایمز از وب‌سایت خبری تحلیلی Techradar، افزایش قیمت پلی‌استیشن ۵ در تمام جهان اتفاق افتاده است و تنها مربوط به یک کشور نیست و این شوک ممکن است در آینده این کنسول در بازار جهانی تاثیرگذار باشد و باید دید که عکس العمل بازار مصرف کنندگان نسبت به این افزایش قیمت ناگهانی چه خواهد بود.
 
همانطور که می‌دانید، شرکت سونی این کنسول را در دو رده تمام دیجیتالی و دارای درایور نوری عرضه می‌شود و هر دو نسخه با افزایش قیمت روبرو شده‌اند و تنها کشور بزرگی که با افزایش قیمت روبرو نبوده است، ایالات متحده آمریکاست.
 
قیمت نسخه تمام دیجیتال این کنسول در بریتانیا با افزایش ۳۰ پوندی همراه بوده است و از ۳۶۰ پوند به ۳۹۰ پوند رسیده است. همین میزان افزایش روی نسخه دارای درایور نوری نیز اعمال شده و شاهد افزایش قیمت آن از ۴۵۰ به ۴۸۰ پوند هستیم.
 
خریداران این کنسول در استرالیا باید ۵۰ دلار بیشتر از قبل پرداخت کنند زیرا قیمت نسخه عادی از ۷۵۰ به ۸۰۰ دلار رسیده و هزینه نسخه تمام دیجتالی نیز از ۶۰۰ به ۶۵۰ دلار افزایش یافته است.
 

اروپا نیز افزایش قیمت بسیار بالایی را شاهد بوده است و نسخه تمام دیجیتال و نسخه عادی با افزایش ۵۰ یورویی قیمت به ترتیب از ۴۰۰ به ۴۵۰ و ۵۰۰ به ۵۵۰ یورو رسیده‌اند که یکی از بالاترین میزان‌های ممکن از تورم را در این منطقه ایجاد کرده‌اند.
 
قیمت این کنسول در آسیا نیز مشکل ساز بوده است و در خانه سونی یعنی ژاپن نیز شاهد افزایش ۲۱ درصدی قیمت نسخه عادی و رسیدن آن به ۶۰هزار و ۴۷۸ ین هستیم. این افزایش قیمت برای نسخه تمام دیجیتالی ۲۳ درصد بوده و این مدل با قیمت ۴۹ هزار و ۴۷ ین عرضه می‌شود. این قیمت در بازار چین نشان دهنده افزایش ۱۲ درصدی نسخه دیجیتالی و ۱۰ درصدی روی نسخه عادی هستیم.
 
نرخ افزایش قیمت در کانادا و مکزیک نیز خودش را نشان داده است و در کشور کانادا شاهد افزایش ۳ درصدی نسخه عادی و ۴ درصدی نسخه تمام دیجیتال هستیم و این نرخ برای مکزیک ۷ درصد در نسخه عادی و ۹ درصدی برای نسخه دیحیتالی بوده است.
 
به این ترتیب باید گفت که نرخ درصدی افزایش قیمت روی نسخه تمام دیجیتال بالاتر بوده است. با این حال این افزایش قیمت ممکن است به زودی بر روی نقاط دیگر جهان مانند ایران نیز تاثیرگذار باشد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : آیا بین دویدن در محیط بیرون با دویدن روی تردمیل فرق دارد؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، دویدن می‌تواند فرمی لذت‌بخش …