تک تایمز : یک‌سوم اندرویدی‌ها از قابلیت «حالت مهمان» در موبایلشان بی‌خبرند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

گوگل هر سال در حال خلاق‌تر شدن است و تا پیش از پایان سال جاری میلادی آپدیت نرم‌افزاری جدید آن، یعنی اندروید ۱۳، نیز عرضه خواهد شد. در حال حاضر خیلی‌ها در حال استفاده از اندروید ۱۲ هستند ولی نکته غیرمنتظره این است که ممکن است چند قابلیت مخفی وجود داشته باشد که حتی از وجود آنها هم اطلاع نداشته باشید!

 

به گزارش تک تایمز و به نقل از اسلش‌گیر، در تحقیقی که از آمریکایی‌ها انجام شد، مشخص شد که از ۵۹۲ پاسخ‌دهنده ۳۴٫۸۰% آنها گفتند که نمی‌دانستند گوشی‌های اندرویدیشان دارای یک حالت مهمان (Guest Mode) است که برای حفاظت از حریم خصوصیشان، در زمانی که فردی دیگر از آن استفاده می‌کند، تعبیه شده است.

 

علاوه بر این، ۲۰٫۲۷% نمی‌دانستند که می‌توانند لاک‌اسکرین‌شان را در زمانی که در خانه هستند به طور اتوماتیک غیرفعال کنند، و ۱۷٫۹۱% از وجود قابلیت حالت یک‌دستی (one-handed mode)، که کنترل گوشی را بدون فشار آوردن به انگشتتان آسان‌تر می‌کند، بی‌خبر بودند.

 
همچنین آیا می‌دانستید که می‌توانید صفحه نمایش گوشی اندرویدتان را تقسیم کرده و اپ‌ها را در کنار هم اجرا کنید؟ خب باید بگوییم که ۱۷٫۴% از افراد در این نظرسنجی از این قابلیت جالب اطلاع نداشتند!

 

با این حال، بیشتر پاسخ‌دهندگان می‌دانستند که می‌توانند رویت‌پذیری متن و تصویر گوشی اندرویدیش را افزایش دهند، چرا که تنها ۹٫۶۳% از افرادی مورد پرسش قرار گرفته از وجود آن اطلاع نداشتند.

علاوه بر اینها قابلیت‌های دیگری هم گوشی اندرویدی شما (به طور خاص در اندروید ۱۲) وجود دارند که احتمالاً از وجودشان اطلاع نداشتید؛ از جمله قابلیت زیباشناختی موسوم به Material You که یک تم رنگی سطح سیستمی برگرفته از والپیپری که انتخاب کرده‌اید ایجاد می‌کند، که می‌تواند بر روی چندین دستگاه همگام‌سازی (سینک) شود تا تجربه دیداری یکدست و منحصر به فردی را، همزمان بر روی ساعت هوشمند، تلویزیون اندرویدی یا هر دستگاه دیگری که از اندروید ۱۲ استفاده می‌کند، رقم بزند.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : قابلیت تشخیص تصادف آیفون ۱۴ پرو در تست های واقعی شکست خورد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، اپل اخیرا مدل‌های آیفون …