تک تایمز : اینتل Core i9-13900K به فرکانس بالای ۸ گیگاهرتز دست یافت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

از آخرین باری که یکی از تراشه‌های شرکت اینتل موفق به ثبت فرکانس بالای ۸ گیگاهرتز شده بود بیش از یک دهه می‌گذرد و در حال حاضر تنها تراشه‌های قدیمی سلرون و پنتیوم ۴ این شرکت در لیست تراشه‌های با فرکانس بالاتر از ۸ گیگاهرتز مشاهده می‌شوند اما قرار است که این موضوع ماه آینده با عرضه‌ی تراشه‌ی Core i9-13900K تغییر پیدا کند.

تراشه‌های با فرکانس بالای 8 گیگاهرتز

در حال حاضر رکورد بالاترین فرکانس به تراشه‌ی ای ام دی FX-8370 با فرکانس خیره‌کننده‌ی ۸٫۷۲ گیگاهرتز تعلق دارد. تراشه‌ی سلرون D352 نیز به عنوان برترین پردازنده‌ی اینتل در این بخش با فرکانس ۸٫۶۱ گیگاهرتز در رتبه‌ی پنجم قرار دارد. تا به امروز هیچ یک از تراشه‌های مدرن اینتل و ای ام دی موفق به ثبت چنین فرکانسی نشده‌اند اما حالا تراشه‌ی Core 19-13900K اینتل موفق شده تا به فرکانس ۸ گیگاهرتز دست پیدا کند.

اینتل Core i9-13900K

اورکلاکر ناشناسی امروز موفق شد تا با استفاده از مادربرد رده‌بالایی از سری Z790 و سیستم خنک‌سازی LN2 با ولتاژ ۱٫۷۹۲ ولت، فرکانس تراشه‌ی Core i9-13900K را به ۸ گیگاهرتز برساند. به‌ادعای این اورکلاکر، فرکانس یادشده کمترین توان پرچمدار جدید اینتل بوده و این تراشه امکان ثبت فرکانس بالاتر از این را نیز دارد. از این رو انتظار می‌رود که تراشه‌های سری رپتور لیک در بین اورکلاکرها به محبوبیت بالایی دست پیدا کنند.

منبع: Wccftech

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : آموزش: پنج ترفند برای افزایش سرعت مرورگرها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ‌می‌توانید از ۵ …