تک تایمز : کلاهبرداری جدید به اسم گردونه شانس صرافی بایننس

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

صرافی بایننس چنین کمپینی راه‌اندازی نکرده است و سایت festival.exchange به هیج وجه ارتباطی با این صرافی ندارد. پیش از این کمپین کلاهبرداری مشابهی با سوءاستفاده از نام صرافی کوکوین و برخی سایت‌های معتبر فارسی مانند میهن بلاکچین راه‌اندازی شده بود که میهن بلاکچین در پست مفصلی روش کلاهبرداری در این‌گونه پروژه‌ها را تشریح کرد.

از طرف دیگر این کمپین کلاهبرداری یک کانال فیک یوتیوب با سوء استفاده از نام میهن بلاکچین راه اندازی کرده است و در آن ویدئویی منتشر کرده است که توضیح می‌دهد برندگان جایزه ۲۰۰ هزار تتری (!) چطور می‌توانند جایزه خود را برداشت کنند.

کمپین کلاهبرداری گردونه بایننس

این کانال یوتیوب هیچ ارتباطی با یک بلاکچین ایرانی ندارد. در ضمن در این ویدئو ادعا می‌شود که جایزه کاربران در کیف پول bnbwallet.net قرار دارد. bnbwallet.net ارتباطی با صرافی بایننس ندارد و با تلاش برای وارد کردن اطلاعات حساب کاربری در این وبسایت انواع خطرات کاربران را تهدید می‌کند.

صرافی‌های رمزارز با برگزاری کمپین‌های مختلف سعی می‌کنند به کاربران قدیمی و جدید خود جوایزی اهدا کنند. اما هرگز اندازه این جوایز به ۲۰۰ هزار دلار برای یک کاربر نمی‌رسد و برای دریافت این جوایز مختصر چند دلاری، داشتن حساب کاربری معتبر و احراز هویت در این صرافی‌ها از شروط لازم است. این کمپین‌های کلاهبرداری برای قربانی گرفتن روی طمع کاربران کم‌تجربه حساب باز می‌کنند.

همچنین تشخیص کمپین‌ها و مسابقات اصلی صرافی‌ها از سایت‌های کلاهبرداری و جعلی کار پیچیده‌ای نیست. با چک کردن آدرس سایت‌ها، چک کردن شبکه‌های اجتماعی آنها به خصوص توییتر و اینستاگرام، و مطابقت دادن آدرس‌ها و بررسی دوره‌ای اعلامیه‌های صرافی‌ها می‌توان کلاهبرداری بودن یک ادعا یا سایت جعلی را تشخیص داد.

آیا کمپین گردونه شانس بایننس با جوایز ۲۰۰٬۰۰۰ دلاری صحت دارد؟

خیر، این کمپین یک پروژه کلاهبرداری است و هیچ ربطی به صرافی بایننس ندارد. در این کمپین کلاهبرداری از نام صرافی بایننس و سایت‌های معتبر فارسی سوءاستفاده شده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : قابلیت تشخیص تصادف آیفون ۱۴ پرو در تست های واقعی شکست خورد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، اپل اخیرا مدل‌های آیفون …