تک تایمز : عملکرد عالی تراشه اینتل Core i7-13700T در گیک بنچ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

قرار است که تراشه‌های سری رپتور لیک اینتل در سه نسخه‌ی K، غیر K و T به بازار عرضه شوند و حالا امروز نتیجه‌ی عملکرد یکی از این تراشه‌ها با نام Core i7-13700T در بنچمارک گیک بنچ مشخص شده است.

مطالب مرتبط:

تراشه‌های سری K رپتور لیک از توان پایه‌ی ۱۲۵ وات و توربوی ۲۵۳ وات بهره می‌برند و نسخه‌های غیر K نیز دارای توان پایه‌ی ۶۵ وات و توربوی ۲۰۰ وات هستند. با این وجود، تراشه‌های سری T برای دستگاه‌های کم‌مصرف طراحی شده‌‌اند و توان پایه و توربوی آن‌ها به‌ترتیب ۳۵ و ۱۰۰ وات است. تراشه‌ی Core i7-13700T نیز یکی از اعضای این خانواده بوده که به‌تازگی عملکردی عالی را در بنچمارک گیک بنچ به ثبت رسانده است.

اینتل Core i7-13700T

اینتل Core i7-13700T امروز موفق شد تا از گیک بنچ نمره‌ی تک‌هسته‌ای ۱،۹۳۹ و چندهسته‌ای ۱۱،۵۶۴ را دریافت کند. بر این اساس، این تراشه از نظر عملکرد تک‌هسته‌ای هیچ تفاوتی با تراشه‌ی پرچمدار اینتل Core i9-12900K نداشته و عملکرد چندهسته‌ای آن نیز ۱۱ درصد بهتر از رایزن ۷ ۵۸۰۰X است.

علاوه بر این، سیستمی که Core i7-13700T روی آن نصب شده بود از رم DDR4 بهره می‌برد که نکته‌ی بسیار مهمی برای کاربران سیستم‌های کم‌مصرف به حساب می‌آید. همچنین این تراشه در حالی چنین عملکرد فوق‌العاده‌ای را از خود به جا گذاشته که توان مصرفی توربوی آن ۱۰۶ وات است و برای مقایسه، رایزن ۷ ۵۸۰۰X از توان توربوی ۱۴۲ وات بهره می‌برد.

منبع: Wccftech

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : شناسایی دو حفره امنیتی خطرناک در واتساپ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، حفره امنیتی اول CVE-2022-27492 …