تک تایمز : ماسک: استارلینک به‌دنبال معافیت از تحریم‌ها علیه ایران است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

ایلان ماسک در پاسخ به کاربری در توییتر که پرسیده بود آیا ارائه دادن سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران از لحاظ فنی ممکن است، جواب داد: «استارلینک در این خصوص خواستار معافیت از تحریم‌های ایران خواهد شد.»

مقاله‌ی مرتبط:

استارلینک پروژه شرکت اسپیس ایکس برای ساخت شبکه اینترنت پیوسته با استفاده از هزاران ماهواره است که اصطلاحا صورت‌فلکی ماهواره‌ای نامیده می‌شود.

اسپیس ایکس تاکنون ۱،۷۴۰ ماهواره استارلینک را در مدار قرار داده و این شبکه درحال‌حاضر در ۳۲ کشور در سراسر دنیا،‌ ازجمله در اکثر بخش‌های اروپا و آمریکای شمالی به‌همراه بخش‌هایی از آمریکای جنوبی، استرالیا و نیوزیلند قابل‌دسترس است. ماسک می‌گوید تا سال ۲۰۲۳ بسیاری از نقاط دنیا تحت پوشش استارلینک خواهد بود.

استارلینک برای ارسال و دریافت داده هم در ماهواره، هم در دیش سمت کاربر، از آنتن‌های خاصی به‌نام آنتن آرایه فازی (Phased Array Antenna) استفاده می‌کند؛ بدین معنی که استفاده از خدمات استارلینک بدون تجهیزات خاص ممکن نیست. کیت پایه‌ی استارلینک اکنون ۵۹۹ دلار قیمت دارد و کاربر باید ماهانه ۱۱۰ دلار برای دسترسی به سرویس اینترنت پرداخت کند.بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : آیا بین دویدن در محیط بیرون با دویدن روی تردمیل فرق دارد؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، دویدن می‌تواند فرمی لذت‌بخش …