تک تایمز : احرازهویت بیومتریک ساکنان دبی را از تایید هویت با گذرنامه بی‌نیاز می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


پس از فرودگاه‌های دبی، اینک اداره کل اقامت و امور خارجی امارات نیز با استفاده از سیستم تایید هویت آنلاین سرویس‌های خود را ارائه خواهند کرد

اداره کل اقامت و امور خارجی امارات متحده عربی در دبی، کلیه خدماتش را به صورت آنلاین و با احراز هویت بیومتریک چهره ارائه خواهد کرد.

به گزارش نشریه خلیج تایم (Khaleej Times)، فاطمه سالم المزروعی، مقام ارشد و مدیر این پروژه در رویداد جی‌تکس گلوبال ۲۰۲۲ (Gitex Global) گفت: «هدف ما این است که تمام خدمات و تراکنش‌های اداره کل اقامت و امور خارجی امارات متحده با بیومتریک صورت پردازش شود. خدماتی مثل درخواست اقامت، ویزا یا هر سرویس دیگری، با این روش قابل دسترسی و تایید خواهند بود. ساکنان دبی هم دیگر به استفاده از گذرنامه یا هر مدرک دیگری برای تایید هویت خود نیازی ندارند.»

این اداره بیش از یک‌سال پیش تایید کرد که فرودگاه‌های دبی به ۱۲۲ گذرگاه هوشمند بیومتریک برای کنترل سریع گذرنامه مسافران مجهز شده است.

صرافی الانصاری عکس سلفی بیومتریک را برای بررسی سن راه‌اندازی کرد

الانصاری، اولین شرکت مبادله‌ای در امارات متحده عربی است که مسیر «شناخت مشتری به صورت آنلاین» را با همکاری وزارت کشور اجرا می‌کند.

 
سرویس «شناخت مشتری به صورت آنلاین» از خدمات گذرگاه دیجیتال بیومتریک چهره که مورد تایید وزارت اطلاعات است و سال گذشته راه‌اندازی شده، برای ارائه اعتبارسنجی هویت ازجمله تایید سن استفاده می‌کند.

وب‌سایت بیومتریک از قول احمد سعید الشمسی از وزارت کشور امارات متحده عربی نوشت: «این وزارت بر اساس دستورالعمل‌های دولت برای اتخاذ بهترین فناوری‌ها در خدمات دیجیتال، به شکل مستمری در فناوری‌های پیشرفته سرمایه‌گذاری می‌کند و از آن‌ها برای توسعه خدمات به شیوه‌ای خلاقانه استفاده می‌کند.»

این اقدام در جریان رشد چشمگیر در پذیرش فناوری‌های بیومتریک چهره در کشور و منطقه انجام می‌شود. طبق آمار اینسایت پارتنرز (The Insight Partners) در ماه مه، انتظار می‌رود بخش بیومتریک در خاورمیانه و آفریقا از ۱۶۱ میلیون و ۹۷۰ هزار دلار در سال ۲۰۲۱ به ۳۵۵ میلیون و ۶۲۰ هزار دلار تا سال ۲۰۲۸ رشد کند که نرخ رشد ترکیبی ۱۱.۹درصد را در این بازه نشان می‌دهد.

برای مثال، پلیس دبی اولین خودرو از ۴۰۰ خودروی گشتی هوشمند با تشخیص چهره را در ماه مارس به‌کار گرفت.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مدیرعامل پست: حال کسب‌وکارهای اینترنتی رو به بهبود است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، به گزارش مرکز روابط …