تک تایمز : اینتل Core i9-13900K با توان مصرفی کمتر، عملکردی مشابه Core i9-12900K را ارائه می دهد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

در حالی که تا عرضه‌ی تراشه‌های سری رپتور لیک اینتل به بازار تنها چند روز باقی مانده، امروز نتیجه‌ی عملکرد پرچمدار این سری یعنی Core i9-13900K در بنچمارک Cinebench R23 منتشر شده است.

مطالب مرتبط:

بر اساس گزارش Enthusiast Citizen، تراشه‌ی Core i9-13900K اینتل در آزمایش‌های عادی بنچمارک Cinebench موفق به دریافت نمره‌ی ۳۸،۴۳۱ شده و از این نظر با تراشه‌ی پرچمدار رایزن ۹ ۷۹۵۰X شرکت ای ام دی برابری می‌کند. این تراشه‌ همچنین در آزمایش‌های Unlimited Power بنچمارک یادشده نمره‌ی ۴۰،۶۲۲ را دریافت کرده که ۶ درصد بهتر از عملکرد پرچمدار نسل قبلی اینتل در همین بخش است.

اینتل Core i9-13900K

اینتل Core i9-13900K در یکی دیگر از آزمایش‌های Cinebench R23 با توان مصرفی ۸۰ وات موفق به دریافت نمره‌ی ۲۷،۴۱۲ شد که با نمره‌ی Core i9-12900K برابری می‌کند. این در حالی است که تراشه‌ی نسل قبلی اینتل با توان مصرفی بالاتری به این نمره دست پیدا کرده بود.

اینتل Core i9-13900K

تصاویر بالا همچنین عملکرد پرچمدار جدید ای ام دی یعنی رایزن ۹ ۷۹۵۰X در همین بخش با توان مصرفی ۶۵ وات را به نمایش گذاشته‌اند. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، عملکرد این تراشه با توان مصرف کمتر کمی بهتر از پرچمدار جدید اینتل است و به‌طور کلی به‌نظر می‌رسد که تراشه‌های نسل جدید هر دو شرکت ای ام دی و اینتل مصرف انرژی کمی دارند.

منبع: Wccftech

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : همکاری ال جی و اپل در پروژه خودروی الکتریکی اپل کار

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ال جی ممکن است …