تک تایمز : فاصله بین سفارش و دریافت تراشه ها در ماه گذشته کاهش قابل توجهی داشته است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

بر اساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ، میانگین فاصله‌ی بین سفارش و دریافت تراشه‌ها در ماه سپتامبر ۲۰۲۲ به ۲۳٫۸ هفته کاهش پیدا کرده است. این مدت زمان در ماه آگوست سال جاری میلادی ۲۷ هفته و در ماه اکتبر ۲۰۱۹ برابر با ۱۲٫۷ هفته بوده است.

مشکل کمبود تراشه تاثیر بزرگی بر تمامی بخش‌های بازار از جمله صنعت خودروسازی گذاشت و افرادی که در اواسط تا اواخر سال ۲۰۲۰ و حتی چند ماه پیش قصد خرید کارت گرافیک داشتند به خوبی این موضوع را به یاد دارند. حالا علی‌رغم رفع این مشکل، بسیاری از شرکت‌ها با مشکلات دیگری روبه‌رو شده‌اند.

تراشه

با پایان دروان پاندمی کرونا و مشکلات کمبود تراشه‌، شرکت‌ها تولید محصولات خود را افزایش دادند اما حالا میزان تقاضا برای این محصولات کاهش یافته و علاوه بر این موضوع، حمله‌ی نظامی روسیه به اوکراین و افزایش تورم نیز باعث شده تا موجودی محصولات شرکت‌های مختلف به بیش از حد نیاز برسد.

افزایش موجودی محصولاتی مانند کارت گرافیک، رم و SSD منجر به افت قیمت آن‌ها شده و حتی شرکت‌هایی مانند اینتل و ای ام دی مجبور به کاهش تولید این محصولات و همچنین تعدیل بخشی از نیروهای خود شده‌اند. با این وجود، مشکلات کمبود تراشه کماکان بخش‌هایی مانند بازار پردازنده‌های سرور را تحت تاثیر قرار داده و حتی بازار کامپیوترهای شخصی نیز هنوز تا حدودی با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند.

منبع: TechSpot

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : BYD قیمت و زمان عرضه خودروی Corvette 07 را اعلام کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، این‌روزها اکثر شرکت‌های خودروسازی …