تک تایمز : مارک گارمن از برنامه اپل برای افزایش قیمت آیفون می‌گوید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

از همان روز رونمایی، آیفون ۱۴ پلاس با نمایشگر ۶٫۷ اینچی و برچسب قیمت ۹۰۰ دلاری‌اش مثل اشتباهی استراتژیک بود و به‌نوشته‌ی مارک گارمن، تحلیلگر بلومبرگ، عرضه‌ی آیفون‌های استاندارد با قیمت ۸۰۰ و ۹۰۰ دلار تصمیمی عجیب است.

مقاله‌های مرتبط:

بسیاری از مشتریان اپل گوشی‌های این شرکت را به‌صورت قسطی تهیه می‌کنند و در روش قسطی تفاوت قیمت آیفون ۱۴ با آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پلاس با آیفون ۱۴ پرو مکس حدوداً ۸ دلار در هر ماه است. با درنظرگرفتن قابلیت‌های جدید آیفون‌های پرو (دوربین ۴۸ مگاپیکسلی و داینامیک آیلند)، ترغیب مشتریان به تهیه‌ی این گوشی‌ها به‌جای مدل‌های استاندارد بسیار ساده‌تر است. در همین حین، آیفون‌های استاندارد تغییر خاصی درمقایسه‌با نسل قبل تجربه نکرده‌اند.

مارک گارمن می‌گوید به‌دلیل تفاوت‌های عمده‌ی بین مدل‌های استاندارد و مدل‌های پرو، آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس دستگاه‌های جذابی برای مشتریان نیستند. راهکار منطقی این است که اپل قیمت گرانی برای مدل‌های غیر پرو در نظر نگیرد. اگر آیفون ۱۴ با قیمت ۶۹۹ دلار عرضه می‌شد، ارزش خرید بسیار بیشتری داشت.

اپل می‌توانست آیفون‌های استاندارد را امسال با قیمت ارزان‌تری دردسترس قرار دهد؛ اما سناریو دیگری مطرح شده که از نگاه مارک گارمن محتمل‌تر است: اپل احتمالاً قیمت مدل‌های استاندارد را ثابت نگه می‌دارد و قیمت مدل‌های پرو را افزایش می‌دهد.

اپل سال آینده تفاوت بین مدل‌های پرچم‌دار آیفون را بیشتر از قبل می‌کند. آیفون ۱۵ پرو مکس که احتمالاً در‌نهایت آیفون ۱۵ اولترا نام می‌گیرد، بیش از ۱٬۱۰۰ دلار قیمت خواهد داشت. این در حالی است که در‌حال‌حاضر، آیفون ۱۴ پرو مکس با قیمت پایه‌ی ۱٬۱۰۰ دلار دردسترس مشتریان قرار دارد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : یک منبع آگاه، تمایل اپل به تصاحب منچستر یونایتد را تکذیب کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، درحالی‌که شایعه‌ی هیجان‌انگیزی به …