تک تایمز : گزارش: رشد ۳ درصدی اپل در سه ماهه ۲۰۲۲ علیرغم رکود در بازار گوشی هوشمند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

بازار گوشی هوشمند در ماه‌های اخیر با رکود قابل‌ملاحظه‌ای روبه‌رو شده است بطوریکه در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ با افت ۹ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده است. این سه ماهه بدترین سه ماه بازار گوشی هوشمند از سال ۲۰۱۴ تاکنون است.

کارشناسان معتقدند که عوامل مختلفی از جمله بحران اقتصاد جهانی و جنگ اوکراین باعث کاهش تقاضا برای گوشی‌های هوشمند شده است و گفته می‌شود این وضعیت ممکن است تا یک سال آینده ادامه یابد. 

طبق گزارش موسسه Canalys، سامسونگ با در اختیار داشتن ۲۲ درصد از سهم بازار گوشی هوشمند و که ۱ درصد بیشتر از سال گذشته است همچنان پیشتاز بازار گوشی هوشمند‌ است. البته این شرکت در بخش گوشی‌ها رده‌بالا با کاهش فروش روبه‌رو شده لست، اما گوشی‌های میان‌رده این شرکت فروش خوبی داشته‌اند.

 اپل نیز با با سهم ۱۸ درصد جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است و نسبت به سال گذشته ۳ درصد رشد داشته است که نتیجه بسیار خوبی است‌. سری جدید آیفون ۱۴ این شرکت ظاهرا با فروش خوبی مواجه شده است بنابراین اپل احتمالا در سه ماهه چهارم درآمد بسیار خوبی نصیب خود خواهد کرد. 

در رده سوم نیز شیائومی با سهم ۱۴ درصدی قرار دارد که تغییری نسبت به سال گذشته نداشته است و در مقابل سهم شرکت‌های چینی اوپو و ویوو به‌ترتیب به ۱۰ و ۹ درصد کاهش یافته است. سهم بازار سایر برندها نیز از ۲۸ به ۲۷ درصد کاهش یافته است. 

در هر حال، به نظر نمی‌رسد که در کوتاه مدت شاخد رشد قابل‌توجهی در بازار گوشی هوسمند باشیم و باید ببینیم در ادامه چه اتفاقاتی می‌افتد.

منبع: Gizchina

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : ایلان ماسک می‌گوید اپل، توییتر را به توقف خدمت‌دهی در اپ استور تهدید کرده است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ایلان ماسک ادعا می‌کند …