تک تایمز : اپلیکیشن هایی که قاتل جان باتری گوشی شما هستند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

البته که در هر صورت این اپلیکیشن‌ها هنوز هم بدافزار محسوب می‌شوند. و حالا لیستی از اپلیکیشن‌های اندرویدی که آلوده به تروجان هستند و در گوگل پلی منتشر شده‌اند، معرفی شده است.

تیم تحقیقاتی موبایل شرکت مک‌آفی لیست دوازده اپلیکیشن اندرویدی را منتشر کرده است که به عنوان تروجان‌های تک تایمزر عمل می‌کنند. این اپلیکیشن‌ها پیش از حذف از گوگل پلی، بیش از بیست میلیون بار توسط کاربران کشورهای مختلف دانلود شده‌اند. پس وجود نداشتن آنها در گوگل پلی، به معنای آن نیست که همین حالا یکی از این اپلیکیشن‌ها بر روی گوشی هوشمند شما نصب نیست.

تیم مک‌آفی در توضیحاتی بیان کرده است که کدهای بدافزارها در کمین اپلیکیشن‌های کاربردی هستند. اپلیکیشن‌هایی از قبیل چراغ قوه‌ها، تسک منیجرها و برنامه‌هایی که کدهای QR را می‌خوانند.

به محض نصب این اپلیکیشن‌ها، بدافزار بدون آگاهی کاربر در پس‌زمینه اپلیکیشن شروع به وبگردی می‌کند تا تک تایمز و ویوهای فیک ثبت کند. به این ترتیب، کاربر ندانسته جیب برخی از سودجویان را پر می‌کند و در عین حال به هندست خود نیز آسیب می‌زند.

هنگامی که وبگردی انجام می‌شود، باتری گوشی شما مصرف شده و کم می‌شود؛ درست به مانند زمانی که خودتان در حال وبگردی هستید. اگر اپلیکیشن غیرمعتبری دارید و باتری گوشی‌تان دیگر مثل قبل عمل نمی‌کند، شاید حالا بدانید که مقصر چیست.

نیاز به گفتن ندارید که شما باید در اسرع وقت اپلیکیشنی که گوشی شما را تبدیل به مزرعه تک تایمز کرده است، حذف کنید. این هم لیست کامل ۱۲ اپلیکیشن اندرویدی که تیم مک‌آفی منتشر کرده است:

 

    High-Speed Camera
    Smart Task Manager
    Flashlight+
    K-Dictionary
    BusanBus
    +Flashlight
    Quick Note
    Currency Converter
    Joycode
    EzDica
    Instagram Profile Downloader
    Ez Notes

 

منبع:  آخرین خبر

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : سرقت خبرساز در نزدیکی اپل استور نیویورک: خریدار بخت‌برگشته ۳۰۰ دستگاه آیفون ۱۳، غافل‌گیر شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، براساس گزارش مک‌رومرز، فردی …