تک تایمز : کلبه های چوبی شب‌پره کرم‌کیسه ای

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

کلبه های چوبی شب‌پره کرم‌کیسه ای

کرم صدپای شب‌پره کرم‌کیسه ای برای یافتن غذا حرکت می کند و پناهگاه خود را نیز حمل می کند. آنها تا حدودی شبیه لاک پشت حرکت می کنند، به این صورت که سر خود را بیرون آورده تا به جلو حرکت کرده و سپس پناهگاه را به دنبال می کشند.

همانطور که لارو کرم‌کیسه ای رشد می کند، با افزودن شاخه های بیشتر و چسباندن آنها به قسمت بالا، خانه خود را وسعت می بخشد.

پناهگاه های لارو کرم‌کیسه ای بسیار مقاوم و شکستن آنها دشوار است. از آنجایی که این خانه ها با مواد برداشت شده از زیستگاه کرم ساخته شده اند، به طور طبیعی در برابر شکارچیانی مانند پرندگان و حشرات دیگر استتار می شوند. ماده چسبنده ای که برای ساخت پناهگاه استفاده می شود بسیار قوی بوده و در برخی موارد به نیروی زیادی برای تخریب خانه نیاز است.

اندازه پناهگاه کرم‌کیسه ای از حدود یک سانتیمتر تا ۱۵ سانتیمتر در میان برخی گونه های گرمسیری متغیر است. هر گونه ظاهر پناهگاه خاص خود را دارد. ظاهر پناهگاه گونه های ابتدایی‌تر تخت است، در شرایطی که دیگران تنوع بیشتری در اندازه، شکل و ترکیب پناهگاه خود ایجاد می کنند.

شب پره های کرم‌کیسه ای بیشتر عمر خود را در مرحله کرم صدپا و در پناهگاه خود سپری می کنند. پس از تبدیل شدن به حشره بالغ، شپ‌پره های ماده در پناهگاه خود به زندگی ادامه می دهند، در شرایطی که شب‌پره های نر برای یافتن جفت آن را ترک می کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : همکاری ال جی و اپل در پروژه خودروی الکتریکی اپل کار

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ال جی ممکن است …