تک تایمز : کاهش ۷۰ میلیارد دلاری ثروت مارک زاکربرگ در سال ۲۰۲۲

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

ارزش سهام متا در سال ۲۰۲۲ با افتی ۶۱٫۷ درصدی از ۳۳۸ دلار به ۱۲۹٫۸۲ دلار رسید و همین موضوع باعث کاهش ۷۰ درصدی ثروت مارک زاکربرگ شده است. انتظار می‌رود که ثروت مدیر عامل متا فردا با کاهش بیشتری روبه‌رو شود چرا که گزارش مالی سه‌ماهه‌ی سوم این شرکت پس پایان ساعات کاری بازار بورس نیویورک منتشر شد و این موضوع افت ۲۰ درصدی ارزش متا از ۱۲۹٫۸۲ به ۱۰۴٫۳۰ دلار را به همراه داشت.

مطالب مرتبط:

با در نظر نگرفتن آن‌چه فردا پیش خواهد آمد، ثروت مارک زاکربرگ در سال جاری میلادی از ۱۲۵ میلیارد دلار به ۵۵٫۳ میلیارد دلار رسیده و احتمالاً فردا نیز شاهد کاهش ۱۰ میلیارد دلاری ثروت مدیر عامل متا خواهیم بود. درآمد متا در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۲ برابر با ۲۷٫۷۱ میلیارد دلار بوده که افت ۴ درصدی آن در مقایسه با بازه‌ی زمانی مشابه در سال ۲۰۲۱ را نشان می‌دهد.

سهام متا

همچنین سود عملیاتی متا از ۳۶ درصد در سال گذشته به ۲۰ درصد در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری کاهش یافته و سود خالص این شرکت نیز با افتی ۵۲ درصدی از ۹٫۱۹ میلیارد دلار در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۱ به ۴٫۴۰ میلیارد دلار رسیده است. علاوه بر این، درآمد به ازای هر سهم متا نیز در بازه‌ی زمانی یادشده با افتی ۴۹ درصدی نسبت مدت زمان مشابه در سال گذشته از ۳٫۲۲ دلار به ۱٫۶۴ دلار کاهش پیدا کرده است.

از دیگر مشکلات فعلی متا می‌توان به کاهش درآمد به ازاای هر مشتری ۹٫۴۱ دلاری این شرکت اشاره کرد. این در حالی است که وال استریت جورنال پیش‌بینی کرده بود که این عدد معادل ۹٫۸۳ دلار خواهد بود. با این وجود، تعداد کاربران فعال روزانه‌ی این شرکت در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۲ همانند پیش‌بینی‌ها ۱٫۹۸ میلیارد نفر و تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی آن نیز ۲٫۹۶ میلیارد نفر بوده است.

منبع: PhoneArena

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : همکاری ال جی و اپل در پروژه خودروی الکتریکی اپل کار

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ال جی ممکن است …