تک تایمز : دستور ایلان ماسک برای اخراج گسترده‌ کارکنان توییتر

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

گفتنی است که مدتی قبل اعلام شد که ایلان ماسک قصد دارد ۷۵ درصد از نیروهای این شرکت را اخراج کند که ظاهرا ایلان ماسک به کارکنان گفته این عدد صحت ندارد. در حال حاضر حدود ۷۵۰۰ نفر برای توییتر کار می‌کنند و حالا از مدیران بخش‌های مختلف خواسته شده که لیست کارکنانی که باید اخراج شوند را آماده کنند.

به نظر می‌رسد این اخراج‌ها تا فردا و قبل از فرا رسیدن روز اول نوامبر صورت می‌گیرد زیرا در این روز، کارکنان قرار است بخشی از سهام این شرکت را به عنوان پاداش دریافت کنند که این موضوع اهمیت بسیار زیادی برای کارکنان توییتر دارد. ظاهرا در صورت اخراج این نفرات قبل از ۱ نوامبر، ایلان ماسک دیگر لازم نیست این مبالغ سنگین را بپردازد.

آقای ماسک روز جمعه قرارداد خرید توییتر را نهایی کرد و در همان روز در کنار مدیرعامل، چندین مدیر ارشد اخراج شدند. هنوز مشخص نیست ایلان ماسک برای توییتر چه برنامه‌هایی دارد ولی او مدتی قبل اعلام کرد که می‌خواهد این پلتفرم را تبدیل به یک میدان شهر دیجیتالی تبدیل کند که کاربران با طیف گسترده‌ای از عقاید و به شیوه‌ای سالم و بدون توسل به خشونت قادر به بحث و گفتگو باشند. او که بارها گفته طرفدار آزادی بیان بی حد و مرز است، به تازگی از ایجاد یک شورای اعتدال محتوا خبر داده تا این شورا در این زمینه تصمیم‌های مهم را اتخاذ کند.

 

منبع:  آخرین خبر

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : با یک جفت کفش به سوی پیروزی دویدم

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، —————- رپرتاژ آگهی —————– …