تک تایمز : متا احتمالاً هفته‌ آینده، تعداد زیادی از کارمندان خود را اخراج خواهد کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به گزارش وال‌استریت‌ژورنال، متا که به‌عنوان شرکت مادر فیسبوک شناخته می‌شود، اوایل هفته‌ی آینده برنامه‌ی اخراج گروهی کارمندان خود را اعلام خواهد کرد. این نشریه می‌گوید غول رسانه‌های اجتماعی جهان درحال برنامه‌ریزی برای اخراج هزاران کارمند خود است و روز چهارشنبه آن را اعلام خواهد کرد. متا درحال‌حاضر بیش‌از ۸۷ هزار کارمند دارد و تعدیل نیروی آن طی چندروز آینده مثل اخراج گروهی اخیر کارمندان توییتر، می‌تواند به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین اخراج‌های دسته‌جمعی انجام‌شده در سال جاری میان شرکت‌های فناوری باشد. این اقدام همچنین اولین تجدیدساختار گسترده در تاریخ فعالیت متا خواهد بود.

به گزارش انگجت، متا فعلاً از اظهارنظر درمورد تعدیل گروهی کارمندانش، خودداری کرده است. یکی از سخن‌گویان این شرکت، به بیانیه‌ی مارک زاکربرگ در رویداد گزارش درآمد سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۲ اشاره کرد. مدیرعامل فیسبوک در آن رویداد گفت:

ما درسال ۲۰۲۳ سرمایه‌گذاری خود را روی برخی از حوزه‌های درحال‌رشد که اولویت بیشتری دارند، متمرکز خواهیم کرد و بنابراین برخی از تیم‌ها به‌طور معناداری رشد خواهند کرد اما وضعیت بیشتر تیم‌ها، ثابت باقی خواهد ماند یا کوچک‌تر خواهند شد. درمجموع انتظار داریم سال ۲۰۲۳ را با ابعاد سازمانی مشابه امروز یا حتی کوچک‌تر به‌پایان برسانیم.

مقاله‌ی مرتبط:

متا درطول دوسال اول همه‌گیری کرونا، رشد درخورتوجهی داشت و در بازه‌ی زمانی سال‌ ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ بیش‌از ۲۷ هزار کارمند جدید را به‌استخدام خود درآورد. روند استخدام‌ نیروی‌کار جدید در این شرکت تا ۹ ماه اول سال ۲۰۲۲ نیز ادامه یافت و ۱۵۳۴۴ کارمند دیگر در این مدت به فعالیت در متا مشغول شدند زیرا این شرکت یکی از ذی‌نفعان اصلی همه‌گیری کووید ۱۹ بود و حالا ارزش سهام آن طی ماه‌های گذشته به‌شدت کاهش یافته است. این شرکت در ماه جولای، اولین کاهش درآمدزایی خود را اعلام و دلیل اصلی آن را رقابت سنگین با تیک‌تاک و قابلیت بحث‌برانگیز ردیابی اپلیکیشن اپل عنوان کرد.

ازطرف دیگر، تمرکز مارک زاکربرگ در متاورس، تاکنون فرصت درآمدزایی جدیدی برای این شرکت ایجاد نکرده و هزینه‌های فراوانی هم به‌دنبال داشته است. متا از آغاز سال ۲۰۲۱ حدود ۱۵ میلیارد دلار در متاورس سرمایه‌گذاری کرده است تا به‌جریان اصلی حوزه‌ی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تبدیل شود. این شرکت انتظار دارد سال آینده میزان ضرردهی آن در بخش متاورس، حتی بیشتر از سال جاری باشد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : یک منبع آگاه، تمایل اپل به تصاحب منچستر یونایتد را تکذیب کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، درحالی‌که شایعه‌ی هیجان‌انگیزی به …