تک تایمز : بازی Diablo 4 کی منتشر می‌شود؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

سازندگان پیش‌تر اعلام کرده بودند که این بازی در سال ۲۰۲۳ منتشر می‌شود، اما اکنون، ماه احتمالی انتشار آن نیز مشخص شده است. Diablo 4 جدیدترین نسخه از مجموعه‌ی اکشن نقش‌آفرینی بلیزارد اینترتینمنت (Blizzard Entertainment) است و داستانش در دنیای Sanctuary رخ می‌دهد؛ جایی که بازیکنان میان درگیری‌های دو جبهه‌ی بهشت و دوزخ قرار دارند.

در جدیدترین قسمت پادکست XboxEra اعلام شد که احتمال دارد این بازی در آوریل ۲۰۲۳ (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲) منتشر شود. رسانه‌ی Windowscentral نیز بنا بر اطلاعاتی که از منابع مخصوص خود دریافت کرده است، این تاریخ انتشار را بسیار محتمل می‌داند. شایعه‌ای که در تابستان منتشر شده بود و منبعش ساب ردیت classicwow بود، از نمایش احتمالی Diablo 4 در رویداد گیم اواردز (The Game Awards) پیش رو خبر می‌داد. رسانه‌ی مذکور این شایعه را تأیید می‌کند و از وجود بتاهای مختلف برای ویندوز خبر می‌دهد.
 
همچنین، به نظر می‌رسد که بلیزارد قصد دارد همزمان با اعلام تاریخ انتشار آوریل این عنوان در گیم اواردز ۲۰۲۲، بازاریابی متمرکز آن را نیز آغاز کند. پیش‌خرید نسخه‌های مختلف بازی، اعم از نسخه‌ی دیجیتالی و کالکتور آن، نیز از آن زمان ممکن خواهد شد. گمان می‌رود که یکی از مزیت‌های پیش‌خرید، دسترسی زودهنگام به بتای عمومی بازی در فوریه ۲۰۲۳ باشد.

علاوه بر موارد یادشده، بلیزارد می‌خواهد سرویسی فصل‌محور را هم برای Diablo 4 به راه بیندازد که از ریزتراکنش (MTX) پشتیبانی می‌کند؛ موضوعی که این شرکت قبلاً در وبلاگ خود به آن اشاره کرده بود. با وجود آنکه بازی در آوریل منتشر می‌شود، فصل نخست آن احتمالاً برای سه‌ماهه‌ی سوم سال برنامه‌ریزی شده است.

پرونده‌ی نظارتی قرارداد تصاحب اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) نیز همچنان باز است که به گفته‌ی مایکروسافت (Microsoft)، تا تابستان ۲۰۲۳ خاتمه می‌یابد. به بیانی دیگر، این احتمال وجود دارد که Diablo 4 همزمان با آغاز فصل نخستش در گیم پس (Game Pass) قرار بگیرد؛ موردی که می‌تواند با توجه به تطابق مناسب دوربین ایزومتریک بازی با نمایشگر موبایل و طرفدارهای همیشگی این مجموعه در رایانه‌های شخصی، برگ برنده‌ای برای بستر ابری ایکس باکس (Xbox Cloud Gaming) و گیم پس رایانه‌های شخصی باشد.

 

منبع : آخرین خبر

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : یک منبع آگاه، تمایل اپل به تصاحب منچستر یونایتد را تکذیب کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، درحالی‌که شایعه‌ی هیجان‌انگیزی به …