تک تایمز : یوتیوب کانال آرشیو ویدیوهای کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC اپل را به خاطر نقض قانون کپی رایت پاک کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

یوتیوب تمام ویدیوهای مراسم توسعه‌دهندگان WWDC اپل را به خاطر نقض قانون کپی رایت حذف کرد. 

کانال یوتیوبی WWDC که به مدیریت Brendan Shanks اداره می‌شد و همه ویدیوهای مراسم‌های قبلی کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل را در خود داشت اعلام کرده است که گوگل همه ویدیوها را آرشیو‌ کرده است و در حال حاضر هیچ ویدیویی قابل دسترس نیست. 

یوتیوب گفته است که این کانال به‌دلیل نقض قانون کپی‌رایت متوقف شده است و صاحب این کانال نمی‌تواند کانال دیگری ایجاد کند. در همین راستا، آقای Shanks با انتشار توییتی گفته است که کانال او حاوی صدها ویدیوی کنفرانس WWDC بود که تاریخ آن‌ها به سال ۲۰۰۰ برمی‌گردد. البته او اصل ویدیوها را در اختیار دارد. البته اپلیکیشن پادکست اپل نیز اجازه دسترسی به مراسم‌های گذشته این شرکت را می‌دهد اما شامل همه سال‌ها نمی‌شود. 

این اولین بار نیست که یکی از کانال‌های مرتبط با اپل تحت پیگرد کپی‌رایت قرار می‌گیرد. گوگل در سال ۲۰۱۶ کانال EveryAppleVideo را به همین دلیل تعطیل کرد. در سال ۲۰۲۰ نیز وب‌سایت Apple Archive از ادامه فعالیت بازداشته شد. 

در هر حال، یوتیوب قوانین خاص خودش را دارد و همه کاربران باید از آن تبعیت کنند. خیلی از کاربرلن یوتیوب از این رفتار گوگل راضی نیستند و دوست داشتند که به ویدیوهای مراسم‌های قبلی اپل دسترسی داشته باشند. با این‌حال، طبق قانون کپی‌رایت انحصار این ویدیوها وقت در اختبار اپل است و کس دیگری نمی‌تواند بدون اجازه این شرکت از آن‌ها استفاده کند. 

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که واکنش اپل نسبت به این موضوع چه خواهد بود.

منبع: Techspot

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مدیرعامل پست: حال کسب‌وکارهای اینترنتی رو به بهبود است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، به گزارش مرکز روابط …