تک تایمز : فاکسکان برای ترغیب کارگران خود برای بازگشت به سر کار یک تشویقی ۶۹ دلاری پیشنهاد داد!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

محدودیت‌های کرونایی جدید در چین باعث شده تا شرکت فاکسکان به‌عنوان مونتاژکننده گوشی‌های سری آیفون ۱۴ با مشکل موجه شود و نتواند با تمام ظرفیت خود کار کند‌. این موضوع باعث تاخیر در عرضه به‌موقع این گوشی‌ها شده است. 

گزارش‌ها حاکی از آن است که کارگران شرکت فاکسکان به‌خاطر ترس از بیماری کرونا در محل کار خود حاضر نشده‌اند و حالا فاکسکان مجبور شده برای ترغیب آن‌ها برای برگشتن به سر کار یک مشوق ۶۹ دلاری و همچنین افزایش حقوق ماهانه را به آن‌ها پیشنهاد کند.‌‌

فاکسکان گفته است که علاوه بر مشوق ۶۹ دلاری. حقوق کارکران را تا ۲۰ درصد افزایش خواهد تا میزان دریافتی آن‌ها در یک ساعت به ۴.۲۰ دلار برسد. اما ظاهرا کاذگران فاکسکان از این پیشنهاد بسیار کم بسیار عصبانی شده‌اند و حاضر نیستند به سر کار خود بازگردند. 

در حال حاضر، گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهند شرایط کاری در کارخانه‌های فاکسکان اصلا مساعد نیست و از طرفی کمبود آب و غذا در این شرکت نیز باعث افزایش نگرانی‌ها شده است. این شرایط، اپل را مجبور به بازنگری در پیش‌بینی‌های خود کرده است و احتمالا میزان تولید آیفون این شرکت مطابق برنامه‌ریزی‌ها نخواهد بود. اپل همچنین ممکن است در سال‌های آینده کارخانه‌های مونتاژ آیفون‌ خود را از چین به هند انتقال دهد تا وابستگی خود را به چین کاهش دهد. 

با این خال، به نظر می‌رسد اگر فاکسکان پیشنهاد بهتری به کارگران خود می‌داد می‌توانست با رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی ظرفیت تولید خود افزایش دهد. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم در ادامه چه اتفاقاتی می‌افند. 

منبع: Wccftech

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مدیرعامل پست: حال کسب‌وکارهای اینترنتی رو به بهبود است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، به گزارش مرکز روابط …