تک تایمز : بازی فاینال فانتزی ۱۶ فقط برای مدتی انحصاری پلی استیشن ۵ خواهد بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اسکوئر انیکس (Square Enix) در طول چند سال گذشته به منظور انتشار عناوین خود روی کنسول‌های پلی‌استیشن به صورت انحصاری، با شرکت سونی قرارداد همکاری امضاء کرده است. در این راستا، بازی اکشن ماجراجویی جهان باز Forspoken برای مدت دو سال در انحصار PS5 و PC خواهد بود. حال طبق یک گزارش جدید، به نظر می‌رسد بازی Final Fantasy 16 تنها به مدت ۶ ماه در انحصار کنسول نسل نهمی سونی باشد.

سونی اخیراً تبلیغ جدیدی را برای PS5 منتشر کرده است که ویژگی‌های سخت‌افزاری این کنسول را تبلیغ می‌کند و نگاهی کوتاه به برخی از بزرگترین عناوین فعلی و آینده خود می‌اندازد. بازی Final Fantasy 16 یکی از عناوین مورد انتظار بود که نمایش یک متن در تریلر این اثر تایید می‌کرد که بازی مذکور برای مدت شش ماه در انحصار PS5 خواهد بود. از طرف دیگر، یک تبلیغ نمایش داده شده در سال ۲۰۲۱ اشاره کرده بود که این بازی برای مدت زمان محدودی در انحصار کنسول مذکور است.

در تبلیغ جدید PS5 اشاره شده است که بازی Final Fantasy 16 شش ماه در انحصار کنسول مذکور است.
اگر این خبر درست باشد، احتمالاً پس از گذشت ۶ ماه از انتشار Final Fantasy 16 روی PS5، شاهد عرضه‌ی این بازی روی پلتفرم PC باشیم. انتشار این بازی برای ایکس باکس هنوز مشخص نیست. پیش از این، یک تحلیل‌گر صنعت بازی در سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی کرده بود که بازی مذکور به مدت یک سال در انحصار پلی استیشن ۵ خواهد بود.

شرکت اسکوئر انیکس اخیراً اطلاعات جدیدی را از بازی Final Fantasy 16 به اشتراک گذاشته است. تایید شده است که این بازی از حالت New Game + و درجه سختی جدید برخوردار خواهد بود و دموی قابل بازی آن کمی پیش از انتشار کامل، عرضه می‌شود.

بازی Final Fantasy 16 در تابستان ۲۰۲۳ برای پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

 

منبع:  آخرین خبر

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : یک منبع آگاه، تمایل اپل به تصاحب منچستر یونایتد را تکذیب کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، درحالی‌که شایعه‌ی هیجان‌انگیزی به …